Lenovo Smartband SW-B100 – fitness + blokada PC

28 Paź 2014

Było wiadomo już wcześniej, że Lenovo przygotowuje swoją sportową bransoletkę. Tajwańska firma trochę późno wchodzi na rynek ubieralnych gadżetów, bo szaleństwo trwa już od dobrych kilku miesięcy. Producent po cichaczu pokazał swój projekt na oficjalnej stronie. Tylko nie wiadomo do końca dlaczego. Może to niepełna premiera, bo obrazków i informacji jest maleńko. Może wyszli z założenia, że lepiej dopracować coś lepiej niż wydawać bubla kopiującego innych rywali (jak robi większość firm). A może nowy Smartband SW-B100 ma jakiegoś asa w rękawie? EDIT: Podstrona na temat modelu już zniknęła.

W niemal całej okazałości jest to urządzenie mające monitorować naszą aktywność. Gadżet na nadgarstek analizujący ruch, zliczający dystans, kalorie itp. Tutaj nic nowego. Nawet pod względem designu – jest tradycyjnie. Znajdziemy niewielki ekranik, na którym zapewne odczytamy dane z treningu. Będzie też możliwość badania wypoczynku, czyli jakości naszego snu. Sugeruje to, iż model będzie można nosić na ręce przez całą dobę. Pod spodem ma znaleźć się również czujnik pracy serca, czyli pewien standard, którego nie omija już nikt w najnowszych generacjach trackerów fitness. Naturalnie, w zestawie będzie kompan w postaci aplikacji mobilnej na smartfony, gdzie zobaczymy wszystkie odczyty i statystyki.

Maleńki ekranik ma posłużyć też do wyświetlania pewnych powiadomień ze smartfona, m.in. ID dzwoniącego. Te funkcje dorzuca też Fitbit w nowych bransoletkach Charge i Charge HR. Oczywiście pokaże też aktualny czas – można nazwać go namiastką smart watcha, ale to głównie sprzęcik sportowy. Co zatem będzie wspomnianym wcześniej asem? Według opisu, opaska na nadgarstek ma być także rodzajem zabezpieczenia dla komputera. Chodzi o blokadę zbliżeniową. Z naszego kompa będzie mógł skorzystać tylko właściciel znajdujący się w strefie sparowania. Nie wiadomo na razie o funkcji zbyt wiele, ale może będzie to fajne dopełnienie dla tabletów Yoga Tablet 2 (lub 3 Pro). Przydałby się jednak bardziej uniwersalny dostęp. Na potwierdzenie specyfikacji trzeba poczekać. Podobnie jak na cenę.

źródło: Lenovo

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *