Leef Access – adapter z microUSB na karty microSD dla Androida

27 Mar 2014

Większość smartfonów z systemem Android wykorzystuje slot na kartę microSD. Dzięki temu użytkownicy mają szansę na transfer danych przez kartę pamięci oraz jej umieszczanie w różnego rodzaju adapterach lub urządzeniach wykorzystujących pamięć (np. aparatach fotograficznych, kamerkach i innych gadżetach). To świetny sposób na szybkie przerzucanie świeżo zrobionych zdjęć i oglądanie ich na większym ekranie lub wrzucanie do sieci. Problem jest taki, że często karta znajduje się pod tylną klapką, lub nie wyjmuje jej się zbyt wygodnie.

Nie jest to ogromnym problemem, ale dla osób bardzo często wyjmujących kartę pamięci z telefonu, bardzo uciążliwe. Do tego te nośniki są już na tyle tanie, że mamy ich całkiem sporo – z przeróżnym przeznaczeniem dla różnych urządzeń. Idealnym rozwiązaniem byłby adapter w postaci wtyku na microUSB wprost do smartfona, na którego końcu pojawiłby się slot na kartę w standardzie microSD. Takie coś oferuje Leef Access. Ich nowy produkt to właśnie tego typu narzędzie. Będzie on konkurował także z przenośnymi kluczami z microUSB z opcją OTG, czyli pamięci przenośnych do smartfonów i tabletów z Androidem.

Leef Access działa standardowo, czyli pozwoli na transfer plików. Z poziomu telefonu lub tabletu można też odczytywać bezpośrednio pliki, np. odtwarzać muzykę lub filmy, czy przeglądać zdjęcia. Adapterek wyceniono na niecałe 10 dolarów. Wymaga posiadania na pokładzie Androida w wersji minimum 4.1 Jelly Bean.

źrodło: Leef via slashgear.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *