Kerastase Hair Coach – inteligentna szczotka do włosów

4 Sty 2017

Kobiecych gadżetów jest na rynku już cała masa. Mówię oczywiście o tych typu smart. Świat widział już sporo technologicznych rozwiązań do pielęgnacji ciała i dbania o wygląd. Panie nie śniły chyba nawet nigdy o dorzuceniu do tego grona inteligentnej sczotki do włosów. Po prostu tak na zdrowy rozsądek – czy jest coś takiego w szczotce, co usprawiedliwiłoby dodanie określenia smart? L’Oreal i Withings doszli wspólnie do wniosku, że jest.

Kerastase Hair Coach

Kerastase Hair Coach to inteligentna szczotka do włosów z rozwiązaniami mającymi poprawić oblicze. Najwyraźniej badania wykazały, że nie czeszemy się tak jak trzeba. Choć brzmi to niedorzecznie, okazuje się, że jest prawdą. Analizy laboratoriów wykazały, że ludzie źle używają szczotek do włosów, szarpiąc włosy, wpływając na ich późniejszą kondycję. Szczotka od Withings ma spowodować, że zmienione zostaną odruchu.

Najpierw Kerastase Hair Coach odczyta ruchy ręki, a potem skorzysta z przetwarzania informacji na podstawie wbudowanych algorytmów. Uwzględnione tu będzie “know-how” obu firm. Withins skupi się na aspektach technicznych, a L’Oreal’s Research merytorycznych (jeśli chodzi o dane “zdrowie & uroda”). W szczotce zmiszczono mikrofon i żyroskopy. Pierwszy będzie nasłuchiwał, a drugi mierzył wzorce ruchów. Łącznie utworzą obraz stosowanej przez użytkownika techniki. Projekt bierze nawet pod uwagę wilgotność włosów, co oczywiście jest bardzo ważne.

Kerastase Hair Coach

Withings proponuje codziennie pomiary rutyny, tworząc profil i punktując technikę. Ma to obrazować sytuację i pomagać w niwelowaniu złych odruchów. Innymi słowy, uczyć poprawnego szczotkowania (również przez wibracje w rączce). Takiego optymalnego dla zdrowia i kondycji włosów. Przypomina mi to inteligentne rakiety do tenisa, które w bardzo podobny sposób zbierają dane na temat ruchu ręki i porównują do poprawnych, wskazując błędy przez aplikację i trenera. W Kerastase Hair Coach taki doradca też jest na ekranie smartfona. Podpowiada przy okazji o warunkach pogodowych (wolgotności powietrza, temperaturze, UV, a nawet wietrze) i doradza użycie kosmetyków. Oczywiście tych od L’Oreal.

To oczywiście pierwsza na świecie inteligentna szczotka do włosów, ale producent jej jeszcze nie wycenił. Potwierdził tylko, że premiera ma odbyć się gdzieś w połowie roku.

źródło: Withings

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *