Multimedialne JVC i Kenwood z bezprzewodowym Android Auto

23 Sty 2018

Już przewodowe podpięcie smartfona do komputera pokładowego z systemem Android Auto było mega wygodą. Przeniesienie danych do wygodniejszego interfejsu to poprawa wygody, ale też (teoretycznie) zwiększenie bezpieczeństwa jazdy. Tego typu platformy mają jasny cel – odłożenie smartfona i korzystanie z jego najważniejszych funkcje poprzez kokpitowy panel. Bardzo wiele koncernów stosuje już współpracę z samochodowym systemem Google, ale pojawiają się też jednostki zewnętrzne. Takie produkuje m.in. Kenwood, czy JVC. Obie marki aktualizują ofertę o modele bezprzewodowe!

JVC Android Auto wireless

Na grafikach promocyjnych akurat z CarPlay.

Można powiedzieć, w końcu! Od dawna mówiło się, że Android Auto (czy też konkurencyjny CarPlay od Apple) potrzebują opcji Bluetooth, czyli jeszcze bardziej komfortowej. Powoli staje się to faktem. Systemy powstały już w 2015 roku, ale dopiero w 2018 mają uwolnić się od “kabelków”. W tym roku będziemy mogli trzymać telefon w kieszeni, nie martwiąc się o synchronizację. Pierwsze zapowiedzi o bezprzewodowym Android Auto pojawiły się już w maju na Google I/O 2017, a teraz zaczynają trafiać do sprzedaży. Na początek moduły dla każdego, czyli multimedialne komputery od JVC i Kenwooda, które możemy zainstalować w prawie każdym autku.

Dwie propozycje JVC i trzy od Kenwood wspierają także CarPlay, ale nie wiem czy w wersji bezprzewodowej. Ten pierwszy producent posiada też własny WebLink, dzięki któremu można kontrolować niektóre aplikacje telefonu poprzez własne narzędzia. Co więcej, niektóre serwisy strumieniujące muzykę (m.in. Spotify) mogą funkcjonować w trybie DJ z pięcioma telefonami – współtworzymy playlisty w samochodzie. Oczywiście ok. siedmiocalowe ekrany to również obsługa funkcji telefonicznych (z pełną listę kontaktów) i wieloma innymi opcjami. Firma oferuje sporo multimedialny funkcji, również podpinanie zewnętrznych elementów. Oczywiście uwzględniono Google Asystenta, czyli sterowanie komendami głosowymi wewnątrz pojazdu.

Urządzenia są różnorodne i oferowane w różnych pułapach cenowych. Niezależnie od kosztów, i tak będą tańszym wariantem do zakupu całkowicie nowego pojazdu z wbudowanym systemem. W zależności od potrzeb, Android Auto w JVC V940BW, JVC M845BW, Kenwood DNX995S, DDX9905 lub DMX905S są wyceniane na 600 – 1100 dolarów.

źródło: Mediawire

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *