Instant Pot + Asystent Google

11 Sty 2019

Asystenci głosowi potrafią coraz więcej, bo toczy się kula śnieżna. Każdy chce być częścią nowych możliwości, a komendy rzeczywiście są teraz trendy. Asystent Google i Alexa toczą walkę o tytuł najlepszego wirtualnego pomocnika. Im więcej “skilli” i partnerów, tym asystent oferuje więcej. Sporo zapowiedzi kolejnych opcji pojawiło się na targach CES 2019, gdzie swoje polecenia oraz integrację z platformami ogłaszają kolejne marki. W 2019 roku najwięcej takich informacji dotyczy chyba projektu od Google. Kolejnym graczem w segmencie smart home jest tu Instant Pot.

Instant Pot Smart Wifi Asystent Google

Instant Pot Smart WiFi z Asystentem Google

Producent inteligentnych AGD (garnków ciśnieniowych) z WiFi oraz aplikacjami, zapowiedział rozszerzenie bazy funkcji właśnie o dostęp do wybranych opcji przez Asystenta Google. Czy asystent głosowy stanie się nowym szefem kuchni? 😛 Jeszcze nie, ale przez integrację ze smart wyposażeniem może jeszcze bardziej ułatwić proces przygotowywania posiłków. Instant Pot Smart WiFi ma już sporo możliwości, m.in. zdalną obsługę przez telefon, ale teraz chce pójść drogą najnowszej mody, czyli reagować na komendy.

Na razie będą to proste polecenia, np. rozpoczęcie procesu gotowania bez sięgania po telefon (co już z samą aplikacją było wygodne – zwłaszcza z kanapy lub w drodze do domu), czy sprawdzanie jego etapu. Nie trzeba zatem podchodzić do garnka i odczytywać tego w mini ekranu lub zaglądać do smartfona. Jedyne co należy zrobić to połączyć wcześniej Instant Pot z apką Google. Cel? Jeszcze bardziej ułatwić i uprzyjemnić proces gotowania. Na ten moment lista komend jest skromna, ale akurat w tym przypadku za dużo zaproponować się nie da. Generalnie jest to raczej zbędny luksus, ale skoro sprzęt jest już połączony z WiFi to dajmy mu pełnię obecnych możliwości. Po prostu fajny dodatkowy bajer.

Zamiast szukać ustawień na panelu lub w apce, możemy załadować pojemnik, np. ryżem i poprosić asystenta o dostosowanie ich przez komendę (“Hey Google, set the program on my cooker to rice”). Przypomnę, że w bazie Instant Pot jest ponad 750 programów.

źródło: instantpot.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *