Huawei Watch 2 Porsche Design

24 Lip 2017

Huawei Watch 2 Porsche Design

Każdy większy gracz na rynku technologicznym współpracuje z jakimś partnerem z innej branży, który może podkreślić detalami specjalne edycje elektronicznych wyrobów. Jedne marki korzystaj z ekskluzywnych domów mody, inne szukają gdzie indziej. Popularne jest współdziałanie z producentami motoryzacyjnymi. Huawei na przykład partneruje Porsche Design. Kolejnym wyrobem w tej współpracy jest smartwatch Huawei Watch 2. W chwili prezentacji zegarka, czyli już kilka miesięcy temu, zapowiadano taki wariant.

W końcu Huawei Watch 2 Porsche Design wchodzi na rynek, także europejski. Ta edycja ma oczywiście wyróżnić gadżet na tle pozostałej oferty chińskiego producenta, głównie przez stylistykę. Wnętrze urządzenia pozostaje nietknięte. To normalna praktyka. Naręczny gadżety otrzymują głównie zmiany kosmetyczne, natomiast mechanizmy i elektronika pozostaje identyczna z Huawei Watch 2 w normalnym wydaniu. Już w marcu na Mobile World Congress wiadome było, że model Porsche Design trafi na rynek.

Huawei Watch 2 Porsche Design

Czym więc różni się wariant Huawei Watch 2 Porsche Design. Głównie skórzanym, specjalnym paskiem z czerwonym szyciem i tym samym kolorze na obu przyciskach oraz podkreśleniem nazwy na ramce. Poza tym nie widzę większych różnić, które miałyby szczególnie odróżnić go od zegarków w wersji Sport i Classic. Być może zastosowano inne, mocniejsze i lepszej jakości materiały, ale nic poza tym. Widziałem ciekawsze edycje rywali z sekcji smart zegarków, np. od Apple i Samsunga. Można powiedzieć, że Porsche Design to czysta kosmetyka. Za te minimalne zmiany, ale odczucia premium trzeba zapłacić aż 795 euro (to dwa razy więcej niż podstawowy Huawei Watch 2).

Przypomnę wnętrza smartwatcha Huawei Watch 2. Zegarek posiada ekranik 1.2 cala z 390 x 390 pikseli w technologii AMOLED, wbudowany GPS, chip NFC do płatności Android Pay oraz sporo sportowych czujników do mierzenia aktywności, m.in. czytnik tętna oraz VO2 Max (wraz z trenerem aktywności). Inteligentny zegarek pracuje oczywiście na systemiku Android Wear 2.0.

źródło: Porsche Design

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *