Huawei MediaPad Pro z kamerką w otworze

4 Lis 2019

Huawei lubi kopiować rozwiązania liderów, na co zresztą wskazuje stylistyka nowego tabletu, który przeciekł do sieci za sprawą serwisw 91mobiles oraz grafik od Evana Blassa. Huawei MediaPad Pro ma być rywalem dla tabletów premium z iPadOS, czyli modeli Pro oraz najnowszego Galaxy Tab S6 od Samsunga. Będzie miał cechy obu tych urządzeń plus jeden wyróżnik, który w tabletach zadebiutuje. Mowa o przednim aparacie w otworze. Są już pierwsze informacje na temat jego specyfikacji, choć większość wywnioskowana z obrazków.

Huawei MediaPad Pro

foto: @evleaks (Twitter)

Huawei MediaPad Pro to tablet premium

Już sam design świadczy o kategorii premium. Tablet z Androidem przypomina wizualnie najnowsze iPady Pro. Ma wąską ramkę z zaobleniami i to zarówno obudowy, jak i samego wyświetlacza. Fani Apple już zauważyli wiele innych podobieństw. Na pierwszy rzut oka sprzęt rzeczywiście wygląda jak iPad Pro z Androidem. Nawet kształ urządzenia jest podobny. Chiński producent zastosował ekran “edge-to-edge”, w którego jednym z rogów znalazła się kamerka do video rozmów lud selfiaków. Jest w charakterystycznym dla smartfonów otworku. Nie była dotąd oferowana w segmencie tabletów. Było kwestią czasu, że tak się stanie. Huawei będzie prawdopodobnie pierwszym producentem, który zastosował ten patent. Z pewnością będzie tu odblokowywane systemu twarzą w stylu Face ID.

Postaram się zaktualizować informacje o pełnej specyfikacji, gdy ta tylko pojawi się oficjalnie. Na razie możemy ocenić tylko to, co widać. Rendery pokazują, że MediaPad Pro (nazwa zresztą nawiązuje do topowej serii smartfonów od Huawei) będzie oferowana z dodatkową, magnetycznie podłączaną klawiaturką podobną do Smart Keyboard od Apple. W komplecie (lub opcjonalnie) będzie rysik, czyli kolejne akcesorium coraz częściej dodawane do droższych tabletów. Stylus będzie się nazywał M-Pen (od serii M – ten model to teoretycznie MediaPad M7). Z tyłu znajdzie się podwójny aparat z flashem LED, a głównym portem ma być USB-C. Kolorystyka standardowa: czerń lub biel.

Specyfikacje Huawei MediaPad Pro

Ten akapit pozostawie sobie do edycji na później. Na razie mogę jedynie napisać coś o przeciekach na temat konfiguracji tabletów. Media spodziewają się wyświetlacza ok. 11 cali, użycia najnowszego, autorskiego chipa Kirin 990, nawet 8 GB RAM i do 256 GB pamięci masowej. Nie spodziewajmy się jednak rychłej premiery. 4 miesiące temu zadebiutował MediaPad M6, więc nowy MediaPad Pro zadebiutuje raczej w przyszłym roku. Ewentualnie, edycja Pro może być po prostu bardziej prestiżową odmianą w ofercie Huawei. Ja raczej przewiduję, że to gadżet akurat na styczniowe CES 2020 w Las Vegas.

źródło: 91mobiles.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *