Huami Amazfit X – smartband z zakrzywionym ekranem

28 Sie 2019

Dzisiaj odbyła się w Chinach premiera trzech nowych wearables od Huami. Marki, która oferuje smart zegarki i smartbandy z serii Amazfit oraz jest odpowiedzialna za Mi Bandy dla Xiaomi. Trio nowych gadżetów to dwa zwykłe modele oraz jeden mniej typowy. Każdemu poświęce oddzielny wpis, ale zacznę od modelu Amazfit X. Pokazu nowych możliwości jakie chce oferować producent. Firma już wgryzła się w rynek i to dosyć stabilnie, a pomogły im w tym niskie ceny, czyli dotarcie do szerokiego grona odbiorców, także globalnie.

Huami Amazfit X

Amazfit X z zakrzywienym AMOLED

Do tej pory portfolio Huami wyglądało dosyć standardowo. Sporo propozycji, ale w klasycznych formatach. Smartwatchy z okrągłym ekranem, klonów Apple Watcha, czy typowych smartbandów. O większości zresztą na blogu pisałem. Muszę uczciwie przyznać, że modele mnie ciekawiły. Niezłe wzornictwo, wystarczający zakres funkcji, ale też przystępny cennik. Amazfit X ma być konceptem, pokazującym wizję marki Huami. Naręcznym gadżetem, który wejdzie do sprzedaży w okolicach połowy przyszłego roku (najwcześniej).

Amazfit X ma być inteligentną bransoletką z zakrzywionym wyświetlaczem, dzięki czemu powierzchnia panelu powinna być większa od standardowej. To patent już stosowany w niektórych wyrobach. Kilka lat temu Samsung oferował Gear S, gdzie ekran miał taki sam kształt, ale był sporo większy. Miał gabaryty smartwatcha. X od Huami to opaska. 2.07-calowy AMOLED ma 92° promienia w zakrzywieniu i jasność 430 nitów. Gęstość pikseli na poziomie 326 jednostek powinna wystarczyć do odczytu wielu informacji lub też wyświetlania wirtualnych tarczek. Pod ekranem zastosowano również zakrzywioną baterię, by poprawić smukłość modelu.

Huami Amazfit X

Akumulatorek ma wystarczyć na tydzień pracy na jednym ładowaniu. Ogólny wygląd jest minimalistyczny i może się podobać. Czy nowe technologie Huami przenikną kiedyś do Mi Bandów? Niewykluczone! Należy spodziewać się, że w środku znajdziemy opcje fitness (znane z pozostałych opasek producenta), ale też o wiele więcej funkcji smart, czyli odczyty powiadomień ze sparowanego smartfona. Dobrze by było, gdyby software był przystosowany do wyświetlania mapek i innych rozwiązań, które wykorzystałyby zakrzywiony panel. Chciałbym widzieć w Amazficie funkcje podobne do Gear Fitów i jego podłużnego interfejsu. Tego typu wearable powinno pokazać potencjał hardware’u. Zobaczymy jak będzie w rzeczywistości. Nie pokazano żadnego video podczas prezentacji.

źródło: amazfit.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *