Honor ViewPad 6 – tablet z rysikiem Magic Pencil

20 Maj 2020

Przed chwilą przedstawiłem niedrogi smartfon LG Stylo 6 z rysikiem, a mniej więcej w tym samym czasie pojawił się androidowy tablet z piórkiem, ale od innego producenta – Honora. Chiński producent należący do Huawei oferuje zwykle tańsze wariacje produktów opartych konstrukcyjnie o modele firmy matki. Podobnie będzie przy okazji Honor ViewPad 6 (V6). To klasa wyższa, ale w niższej cenie od MatePada 10.4. Zdaje się, że to podobne urządzenia. Sprzęt zaprezentowano wraz z całą rodziną nowych urządzeń. Możliwe, że o części z nich na blogu jeszcze wspomnę.

ViewPad 6 z rysikiem Magic Pencil

ViewPad 6 z rysikiem Magic Pencil

Na razie demonstracja produktowa odbyła się w Chinach, ale łatwo wyobrazić sobie premiery wybranych modeli także na naszym kontynencie. Myślę, że ViewPad 6 będzie tabletem, który pojawi się i u nas. Jego ważnym uzupełnieniem będzie rysik Magic Pencil. Podejrzewam, że to dokładny odpowiednik M-Pencila od MatePada 10.4 od Huawei. W ogóle uważam, że to praktycznie te same urządzenia, ale z lekko zmodyfikowanymi specyfikacjami. Honor spróbuje zdziałać coś w segmencie tabletów z rysikami, gdzie obecnie króluje Apple, Samsung, a stara się z nimi walczyć Huawei.

Magic Pencil to aktywny rysik z wykrywaniem aż 4096 poziomów nacisku, więc z odpowiednią precyzją. Pozwoli na tworzenie odręcznych notatek, zapisków, pracy z programami dorysowania i szkicowania. Zamieni tablet w podręczny notatnik. Myślę, że przypominając w części funkcji Galaxy Taby oraz iPady. Zdaje się, że zakres funkcji Androida będzie tu niemal identyczny ze wspomnianym już MatePadem 10.4. Oba tablety mają te same przekątne ekranu i prawdopodobnie dokładnie te same aplikacje oraz opcje przystosowane do pracy z nakładką Magic UI 3.1 dla systemu operacyjnego.

ViewPad 6 z rysikiem Magic Pencil

Honor ViewPad 6 – specyfikacje (jest 5G)

Honor obiecuje parametry premium w tablecie ViewPad 6. Ekran 10.4 cala w proporcjach 16:9 i rozdzielczości 2000 x 1200 pikseli (jak u Huawei). Na pokładzie Kirin 985 z modemem 5G, a więc gotowy do pracy z sieciami najnowszej generacji. Niewiele tabletów tu dziś potrafi. 6 lub 8 GB RAM i 64/128 lub 256 GB na pliki z opcją rozszerzenia kartami pamięci microSD (do maks 512) to jak na tablet z Androidem mocne specyfikacje. Design identyczny z MatePadem, czyli wąska ramka (85% frontu ekranem), zaoblone rogi panelu i odczucia z wyższej półki. Do tego najnowsze standardy łączności: WiFi 6 i Buetooth 5.1, a także port USB-C. Opcjonalnie klawiaturka w formie okładki na ekran.

Ciekawie wygląda wykończenie tyłu. Stylistyka nawiązuje do smartfonów, gdzie “plecki” otrzymują różnego rodzaju wzoru lub mieniące się barwy. Honor ViewPad 6 proponuje trzy wariacje: Titanium Silver, Midnight Black lub Emerald Green. Moduł fotograficzny jest spory, sugerując, że jest więcej niż jeden sensor. Znajdziemy tu tylko jeden aparat 13 megapikseli z autofocusem oraz doświetlenie LED. Z przodu 8 mega z super-wide (fixed focus). Bateria 7250 mAh ma być szybko ładowana z 22.5W. Jeszcze nie podano cennika. Powinno być troszkę taniej od Huawei. Premiera globalna w czerwcu. W Chinach już teraz.

źródło: Honor.cn

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *