Hero Vision Iron Man AR – gogle i smartfon zbroją

12 Lut 2018

Hero Vision Iron Man AR – maska  z goglami na smartfon, przenosząca w świat “Avengers: Wojna bez granic”. Poczuj się jak Iron Man!

Hero Vision Iron Man AR

Od kiedy Lenovo pokazało gogle AR do zabawy w świecie Gwiezdnych Wojen, byłem pewien, że takich gadżetów będzie niebawem przybywać. Technologie Augmented Reality mają sporo potencjału, zwłaszcza teraz, gdy kuszą efektownymi nowościami. Rzeczywistość rozszerzona przyciąga, ponieważ dostarcza nowe doświadczenia. Skorzysta na tym segment zabawek, gdzie takie bajery szybko się przyjmują. Już teraz możemy zainstalować na smartfonach sporo aplikacji AR, ale rozbudowa tego o akcesoria w motywach znanych serii to istna kopalnia złota dla producentów zabawek.

Gogle/maska Hero Vision Iron Man AR to adapter na smartfon, który pozwoli dzieciakom poczuć się jak Ton Stark w swojej zbroi Iron Mana, gdzie do dyspozycji jest ekran HUD i pomoc asystentki J.A.R.V.I.S. Fani Marvela już wiedzą o co chodzi i jak to działa. Miłośnicy komiksów, czy to młodzi, czy to starsi, z pewnością marzyli, by kiedyś założyć taki strój i rozszerzyć sobie widok o cyfrowe warstwy. Tony był miliarderem, więc stać go było na takie gadżety. Zabawka nie jest może aż tak imponująca, ale banan na twarzy najmłodszych z pewnością będzie. Za wyrób odpowiedzialne jest Hasbro.

Hero Vision Iron Man AR

Firma zauważyła, że dzieci lubią zakładać maski super bohaterów, więc czemu nie zaproponować nowocześniejszej jej odmiany? Do tego strój Iron Mana i mamy komplet. W zestawie z maską jest jeszcze “kontroler” przypominający rękawicę od zbroi Starka. Wszystko dopełnia aplikacja AR, dzięki czemu przez ekran smartfona widoczni są przeciwnicy Mścicieli. Gra przygotowana jest  już pod najnowsze części Avengersów, które niebawem wchodzą do kin. Głównym czarnym charakterem jest w nich Thanos. Szkoda, że gra na iOS oraz Androida nie dostarcza tak fajnych danych jak w pierwowzorze, ale zabawa z zapięciem na rękę daje jakąś namiastkę walki. Gestowy system, choć bardzo prosty (znaczniki na zewnętrznej i wewnętrznej stronie są rozpoznawane przez kamerkę telefonu), jest tu kolejną zaletą.

Wszystko brzmi jak najnowsze technologie, ale tak na prawdę wykorzystywane są tu proste tricki i plastik (spod maski widać nawet smartfon) . Tyle jednak wystarczy, by zabawka była możliwie przystępna cenowo, ale jednocześnie atrakcyjna dla głównego odbiorcy. Telefonu i gogli można się tu pozbyć, więc bawić się można również bez aplikacji. Hasbro Hero Vision Iron Man AR ma kosztować 50 dolarów i zadebiutować jeszcze wiosną. Nie wiem jednak na jakich rynkach, ale pewnie u nas takie gogle AR też powinny być dostępne. Na koniec zauważę, że apki na iPhone’a i Androida wymagają rozstawienia po pokoju markerów, więc nie są to jeszcze bardziej zaawansowane tytuły budowane na silnikach ARKit lub ARCore.

źródło: marvelstudionews.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *