Samsung Gear Fit 2 – spory update softu

1 Cze 2017

Samsung Gear Fit 2 ma już prawie rok. Chodzą słuchy o wariancie Pro, ale to chyba tylko plotki. Koreański smartband ma całkiem sporo opcji, ale zawsze jest zakres, który można poprawić. Inteligentny tracker otrzymuje co pewien czas aktualizacje systemu, poszerzające funkcje i ulepszające właściwości ubieralnego gadżetu. Najnowszy update właśnie zaprezentowano i powinien niebawem docierać na naręczne monitory fitness. Samsung skupił się teraz na pracy serca oraz śledzeniu ćwiczeń. Oba mają działać lepiej i poprawiać zapis oraz analizowanie treningu.

Gear Fit 2

Na początek strefy tętna, czyli coś już absolutnie podstawowego w urządzeniach do monitorowania ruchu. Po zakończonym treningu Samsung obiecuje grafikę z kolorowymi wynikami ze stref wysiłku. Niemal u każdego producenta wygląda to bardzo podobnie. Chodzi o podsumowanie, w których strefach ćwiczyliśmy i jaki wysiłek był najdłuższy. Poszczególne barwy mają ułatwić odczyt. W Gear Fit 2 są trzy strefy. Chodzi o to, byśmy orientowali się w zakresie tętna jaki nadajemy organizmowi. Wybrane ćwiczenia wymagają wejścia na poszczególne strefy. Czasem nie wolno wykonywać treningu w poszczególnych pułapach, więc łatwiej je kontrolować na ekraniku przez odpowiedni wykres.

Drugą sprawą w nowej aktualizacji software’u dla Gear Fit 2 jest dopracowana automatyka rozpoznawania aktywności. Smartband ma teraz po 10 minutach ruchu aktywować tryb zapisu aktywności automatycznie. Bransoletka doda do odczytów lokalizację. W urządzeniu możemy też wyznaczać sobie spersonalizowane cele dla tempa, a system pomoże nam w ich osiąganiu. Przykładowo, różne ustawienia pomogą ustalić cele dla biegu spalającego tkankę tłuszczową, czy zwiększającego wydolność.

Gear Fit 2

Przypomnienia, które mają nas pobudzić do ruchu otrzymały wsparcie prostych i szybkich ćwiczeń, które mają poprawić nam przepływ krwi. To takie dodatkowe opcje zwiększające poziom aktywności przez system wykrywający dłuższy bezruch. Nowa aktualizacja zawiera też dokładniejsze raporty ze snu, czyli monitoringu wypoczynku. Wyświetlacz pokaże nam statystyki dla różnych faz snu, pokazując, w której spędziliśmy ile czasu. Notyfikacje przedstawią jakość snu i kilka porad z nimi związanych. Samsung zwiększył też zakres wyboru treści, które mają wyświetlać się na ekraniku podczas treningu, opcję szybkiej wysyłki SOS, a także możliwość zmiany tarczek bezpośrednio z opaski.

źródło: Samsung

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Comments (2)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *