C-Start Smart Switch – z asystentami głosowymi

7 Lut 2019

GE C-Start Smart Switch smart włącznik z asystentem

GE miało już w ofercie przeróżne gadżet związane ze smart oświetleniem. Zarówno żarówki LED, jak i włączniki z nimi współpracujące. Od zeszłego roku gigant nawiązał ściślejszą współpracę z Google, by jego nowe produkty były jeszcze ciekawszymi propozycjami do inteligentnego domu. Już wcześniej pisałem na blogu o nowych, kolorowych żarówkach z serii C by GE, którym Asystent Google i Alexa ułatwi sterowanie. Teraz do kompletu będą smart włączniki C-Start Smart Switch, które zaprezentowano miesiąc temu na targach CES 2019 w Las Vegas.

C-Start Smart Switch – włącznik z asystentem

Nowy smart włącznik jest inny od poprzednich z oferty producenta. C-Start będzie oferowany w kilku odmianach. Ze ściemniaczem i bez oraz z sensorami lub bez nich.  Droższy moduł za 75$ ma w sobie czujniki ruchu oraz światła, umożliwiające automatykę działania. Można użyć tego do uruchamiania światła przechodząc obok, ewentualnie pozostawić działanie na podstawie warunków otoczenia. Model bez takich czujników, ale z dimmerem kosztuje 50$. Na wiosnę ma pojawić się jeszcze trzeci, najtańszy wariant bez ściemniacza oraz sensorów, który wyceniono na 10 dolców mniej. Generalnie chodzi o ofertę dla różnych potrzeb klientów.

GE C-Start Smart Switch smart włącznik z asystentem

Wygląd modułu jest ciekawy, a na pewno daleki od tradycyjnego. Na szczęście w sprzedaży będą też odmiany wyglądające bardziej klasycznie. Najważniejsze jest wnętrze, a więc smart możliwości nowych włączników. Można je podpiąć pod WiFi, by przemienić zwykłe światło w inteligentne, czyli wykorzystać starą instalację i normalne żarówki. C-Start współpracują też z Bluetooth ze wspomnianymi na początku żarówkami C b GE. Wszystkie kombinacje będą do sterowania ze ściany lub przez aplikację w smartfonie. Ma to połączyć cechy tradycyjnego, ale i nowoczesnego podejścia do oświetlenia. Przez Wi-Fi będzie można zrezygnować z huba C-Reach (40$), czyli bez pośrednika. Ten przyda się jednak do podpięcia z platformą Apple HomeKit.

System jest zatem kompatybilny z kilkoma systemami smart home. “Made-for-Google” oraz Apple Dom. Rozszerzy to współprace z platformami. Modułu od GE są dzięki temu bardziej uniwersalne i pozwolą na połączenie z różnymi ekosystemami. To jednak jeszcze nie wszystko. Fanów asystentów głosowych zainteresuje działanie z Alexą i Asysentem Google, a więc z komendami głosowymi. GE pozwoli na kontrolę oświetlenia przez polecenia, nawet jeśli włącznik pstryczkiem zgasił światło. Będzie można korzystać zarówno z głosu, jak i manualnej obsługi. W sumie cała rodzina pięciu włączników od General Electric będzie kompatybilna z oboma asystentami. Z Siri przez hub C-Reach. W sumie trzech asystentów! Urządzenia powstały z myślą o “Made for Google”, ale działają też z innymi platformami. To mi się podoba!

źródło: GE

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *