Garmin Marq – stylowe smart zegarki sportowe

13 Mar 2019

Garmin Marq - stylowe smart zegarki sportowe

Sportowe zegarki Garmina znamy głównie od strony funkcji analizujących aktywność. Producent ma sporo modeli do różnych celów i większość z nich posiada design adekwatny do przeznaczenia. Jest kilka wykończeń premium, dzięki czemu można dobrać bardziej stylowe koperty. Firma postanowiła dorzucić kolekcję luksusowych wyrobów w postaci serii Garmin Marq. To kilka modeli o ciekawszej estetyce oraz dostępie do zaawansowanych funkcji sportowych.

Garmin Marq – luksusowe zegarki sportowe

Segment smartwatchy posiada różnych przedstawicieli. Wśród nich są modele high-endowe, które dobrze wyglądają i mają pełen zakres inteligentnych funkcji. Są tu także opcje sportowe. Garmin stworzył linię zegarków mającą konkurować z tymi rywalami. Do sprzedaży wejdzie od razu cała rodzina modeli z różnym zakresem funkcjonalności. Będą to propozycje dla żeglarzy, nurków, pilotów, sportowców czy podróżników – sekcji, w których marka czuje się swobodnie (w każdej ma już chyba kilka generacji urządzeń). Marq to edycje: Captain, Driver, Aviator, Athlete oraz Expedition.

Garmin Marq - stylowe smart zegarki sportowe

Wewnątrz znajdziemy multisportowe tryby pracy z różnym naciskiem na daną kategorię. Różnicą będzie głównie opakowanie i jego jakość. Kopertom bliżej będzie do eleganckich zegarków, niż tego co znaliśmy u Garmina do tej pory. Wzrośnie oczywiście cena i to znacznie. Do tej pory do jednych z droższych należały Fenixy, ale te wyglądają przy Marq jak tanizna. Najtańszy model wyceniono na 6000 zł. Najdroższy 2500 euro, czyli prawie 11 tysięcy złotych. Każdy z zegarków będzie posiadał ekrany always-on, moduły GPS, czytnik pracy serca, ale i pulsoksymetr. Są też opcje smartwatcha, m.in. mobilne płatności Garmin Pay. Wgramy też do pamięci pliki muzyczne, czy skorzystamy ze Spotify.

Wewnątrz bardzo podobne, na zewnątrz inne. Połączy jest styl (ale nie stylistyka). Każdy zegarek ma swoje unikatowe cechy, ale część elementów wykonano z tych samych tworzyw. Koperty są tytanowe, ekrany pokryte szafirowym szkłem. Paski oczywiście wymienne i też eleganckie. Topowe parametry ma też bateryjka. Wytrzyma 12 dni w trybie smart zegarka, 28h przy włączonym namierzaniu GPS i aż 2 dni z UltraTrac (oszczędnym GPS). Już wspomniałem, że główny trzon funkcji jest ten sam, ale cześć z nich będzie unikatowa dla danej odmiany. Jeśli śledziliście moje wpisy o poszczególnych modelach z wymienionych sekcji to będziecie wiedzieć o czym mowa. Generalnie specjalistyczne dodatki do przeznaczenia (żeglowania, podróżowania, lotu itd.).

źródło: Garmin

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Comments (3)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *