Garmin Approach S40 – smart zegarek golfowy

22 Mar 2019

Garmin Approach S40 - zegarek dla aktywnego golfisty

Przybywa wyspecjalizowanych smartwatchy, np. tych z opcjami dla golfistów. Garmin ten segment rozbudowuje i aktualizuje już od ładnych kilku lat. W rodzinie Approach są opaski, zegarki, ale też czujniki na kije. Firma dba zatem o różnorodność. Najnowszy Garmin Approach S40 będzie połączenie wearable do golfa, ale też trackerem ogólnej aktywności, czyli monitorem na trening. Takie połączenie ma większy sens, bo jest wielozadaniowe.

Garmin Approach S40 – zegarek dla aktywnego golfisty

Approach S40 jest propozycją między S10 a S60, czyli czymś bardziej wyważonym. To smart zegarek głównie na pole golfowe, ale też do ćwiczenia zupełnie poza nim. Firma ma już na tym polu doświadczenie, więc wie jaki układ będzie najoptymalniejszy. Zegarek GPS tylko do gry w golfa to marnowanie funkcji, bo w środku i tak znajdziemy te same czujniki. Skoro jest ekran, sensory i naręczny format, to warto dostarczyć zestaw funkcji sportowych, a te golfowe tylko wyeksponować. Oferta modeli sportowych u Garmina jest szeroka i teoretycznie można stworzyć wariant uniwersalny, ale wszystkomające gadżety są drogie.

S40 jest wypośrodkowany. Zaproponowano mu wygląd linii Forerunner 645, wykorzystując części tego modelu. Design jest atrakcyjny, nawet klasyczny. 1.2-calowy, kolorowy i dotykowy wyświetlacz ma pokazywać komplet odczytów na temat sytuacji na polu (greeny, odległości od dołków, wyniki itd.). W zegarku jest też tryb AutoShot, czyli automatyczny zapis uderzeń ze wszystkimi najważniejszymi informacjami. Generalnie wszystko ma ułatwiać wybór kija, zapis gry, czy prowadzenie statystyk. W sumie pomoc dla 41 tysięcy obiektów golfowych. Smartwatch będzie przy tym dobrze wyglądał na nadgarstku i spokojnie można go używać na co dzień do innych celów. Nie tylko sportowych. Są między innymi powiadomienia.

Choć na nadgarstku zobaczymy wystarczający przekaz w trakcie pobytu na polu golfowym, to producent daje też lepszy widok danych na większym ekranie smartfona. Podczas gry wystarczy zegarek, ale później odczyty można zsynchronizować z apką Garmin Golf i przejrzeć informacje na telefonie.  Jak z baterią? Smartwatch Approach S40 ma działać przez 15 godzin w trybie GPS i nawet 10 dni jako smartwatch (bez drenowania odczytami). Model wyceniono na niecałe 270 euro. Warto rozważyć zakup czujników Approach CT10, co da nam pełen zestaw z jeszcze wartościowymi zapisami. Jeśli jesteśmy bardziej zaawansowani i potrzebujemy precyzyjniejszych odczytów, np. funkcji SwingTempo, TempoTraining i PinPointer to lepiej od razu zainteresować się droższym S60.

źródło: Garmin

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *