Galaxy Watch Active 2 Under Armour Edition

8 Sie 2019

Na początku tygodnia Samsung dość niespodziewanie przedstawił smart zegarek Galaxy Watch Active 2, nie czekając na jego prezentację Galaxy Unpacked dla Galaxy Note 10. Już wtedy wspominałem, że według przecieków na premierę czeka jeszcze jedna wariacja smartwatcha z systemem Tizen. Podczas wczorajszej demonstracji topowego phabletu koreańska marka przedstawiła jeszcze bardziej sportową edycję zegarka w postaci modelu Galaxy Watch Active 2 Under Armour.

Samsung Galaxy Watch Active 2 Under Armour

Galaxy Watch Active 2 Under Armour, czyli?

Model zegarka Galaxy Watch Active 2 Under Armour przypomina strategię zastosowaną u Apple, którego partnerem jest Nike. Apple Watch ma Nike+ Edition, więc Samsung proponuje rywala w postaci  odmiany z brandem Under Armour. Kiedyś ta sportowa marka wprowadziła własny smartwatch z Android Wear, oczywiście sportowy, ale chyba nie miała siły przebicia. Wearable przygotowane we współpracy z gigantem posiadającym jakiś udział w rynku sportowych gadżetów ma większy sens.

Czym zatem różni się specjalna wersja Galaxy Watch Active 2 Under Armour od zwykłego modelu zegarka od Samsunga? Sprzęt wyróżniono podobnie jak wymieniony wyżej Apple Watch 4 Nike+ Edition. Jest to wyrób kierowany głównie do biegaczy, którym przygotowano inne wykończenie, ale i wsparcie dodatkowych aplikacji, wgranych od razu do systemu Tizen. Wszystko tak, by propozycja była gotowa do treningu od razu po wyjęciu trackera z pudełka. Hardware nie różni się praktycznie niczym. Wnętrze jest identyczne. Odmiana UA ma być lekka i korzystać z aluminiowej koperty podstawowego wariantu. Też możemy wybrać między 40 i 44 mm wielkością obudowy.

Samsung Galaxy Watch Active 2 Under Armour

Zauważyłem, że mniejszy model Galaxy Watch Active 2 UA będzie miał jasny pasek silikonowy, natomiast ten większy ciemniejszy. Mają to być fluorescencyjne, “oddychające” modele pasków. Spokojnie jednak przepniemy jakiś bardziej elegancki, by poza treningiem nosić na nadgarstku coś bardziej eleganckiego. Smartwatch w wersji Under Armour otrzyma integrację ze swoimi aplikacjami, np. MapMyRun (w tym darmowe 6 miesięcy MapMyRun Premium Membership). Będzie też współpraca ze sportowymi smart butami UA HOVR, z których czujników przekaz dotrze na rękę, gdzie czeka pomoc coacha. To ponoć cecha ekskluzywna dla tego modelu, choć Samsung przekonuje, że te funkcje działają też z Galaxy Watch, Active i Active 2. Cena za sportowego Active 2 ma wynieść 309$ (to 0 30$ więcej od aluminiowego Active 2 z Bluetooth). Raczej nie będzie wersji z LTE. Wychodzi na to, że za dodatkowe 30$ mamy “darmowe” sześć miesięcy dostępu do serwisów UA…

źródło: samsung.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *