Galaxy Tab A Plus z S Pen

29 Mar 2019

Tablety nie są dziś już takim pewnikiem w ofertach producentów elektroniki, jak było to jeszcze kilka lat temu. Segment ten nieco się zatrzymał, ale te urządzenia wciąż są kupowane. Już nie aż tak chętnie, ale wciąż jest zapotrzebowanie na “płaskie” komputery. Wśród marek, które nie odpuszczają z tabletami jest Samsung. Potwierdza to zresztą prezentacja dwóch nowych wariantów Galaxy Tab S5e i Galaxy Tab A 10.1 2019 w połowie lutego. Okazuje się, że to jeszcze nie koniec. Niebawem portfolio rozszerzy model Galaxy Tab A Plus 2019, tudzież określany Galaxy Tab A 2019 z rysikiem S Pen 8.0.

Galaxy Tab A Plus 2019/ Galaxy Tab A z rysikiem S Pen 8.0

Galaxy Tab A Plus 2019/ Galaxy Tab A z rysikiem S Pen 8.0

Odmiany z rysikami to propozycje, które utrzymują segment tabletów przy życiu. Głównie dlatego, że w rozmiarze z przekątną 8 cali są najwygodniejszymi cyfrowymi notatnikami. Zauważył to nawet Apple, rozwijając wsparcie Pencila dla iPada Mini 5. Koreański rywal proponuje szerszy wybór konfiguracji tabletów z rysikami. Nowy Tab A (2019) ma być kolejną z opcji, wprowadzoną na rynek po cichutku, przynajmniej na razie. Wciąż nie za bardzo wiadomo, na których rynkach będzie dostępny w przyszłości (poza azjatyckim i Wyspami Brytyjskimi). Model będzie generalnie mniejszym wydaniem Galaxy Tab A 10.1 (2019), czyli tańszej od Tab S rodziny tabletów z Androidem.

Jak sama nazwa wskazuje (jedna z dwóch wymienionych), Galaxy Tab A 8.0 (2019) ma skupiać się na rysiku S Pen w ulepszonej wersji. Sprzęt ma wykorzystać możliwości stylusa, ale na ekranie z wnętrznościami w specyfikacji ze średniej półki. Będzie to zatem chyba najtańsza opcja, by precyzyjnie szkicować lub notować na Androidzie o zeszytowej przekątnej. S Pen w tym zestawie ma być identyczny z tym od smartfona Galaxy Note 8. Panel ma mieć 1920×1200, a więc lepsze dpi niż zeszłoroczny Tab A z 10.5 cala. Stylu ma być precyzyjny, ale nie wiem jak bardzo. Zakładam, że wystarczająco, by wygodnie coś zanotować lub narysować. Oczywiście z zestawem różnorodnych aplikacji pod rysik.

Galaxy Tab A Plus 2019/ Galaxy Tab A z rysikiem S Pen 8.0

Sprzęt ma być sprzedawany z Wi-Fi, ale też w opcji ze slotem na karty SIM dla 4G LTE. Wnętrze wygląda następująco: ośmiordzeniowy procesor Exynos 7885, 3 GB RAM, 32 GB pamięci (z rozszerzeniem kartami microSD). Do tego kamerki 8 i 5 mpx (odpowiednio tył, front) oraz bateria z 4200 mAh. Ważne, by zaznaczyć, że Android będzie korzystał z nakładki One UI. Nie znana jest jeszcze cena, ale wiadomo, że tablet zadebiutuje w kwietniu. Czy trafi też do Polski? Niewykluczone.

źródło: Samsung

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *