Fossil Q Neely i Q Jacqueline – hybrydowe, damskie zegarki

17 Paź 2017

Fossil kontynuuje ofensywę związaną ze smart zegarkami. Do bardzo licznej (najliczniejszej na rynku) grupy inteligentnych czasomierzy dołączają dwa kolejne – modele Q Neely i Q Jacqueline. Seria Q to zegarki sygnowane głównym logotypem Fossil. W ofercie jest jeszcze mnóstwo innych urządzeń, ale już sprzedawanych po brandami marek należących do Fossil Group. Dwa najnowsze warianty są kierowane do pań i są to przedstawiciele hybrydowych odmian, czyli klasycznie wyglądających zegarków z dodatkowymi możliwościami ukrytymi w kopercie.

Fossil Q Neely

Fossil Q Neely

Podobnie jak w przypadku Michele Connected nie będę już przedstawiał wszystkich cech rozwiązania, ponieważ jedynymi różnicami między wyrobami w tym formacie są te związane ze stylistyką. Czym są hybrydowe zegarki?

Hybrydowy smartwatch – odmiana klasycznie wyglądającego zegarka, który pod tradycyjnym, analogowym cyferblatem kryje dodatkowe moduły. Pozwalają one na połączenie naręcznego urządzenia ze smartfonem, z którego docierają powiadomienia (najczęściej wibracyjne). Hybrydowy zegarek bardzo często umożliwia też monitorowanie aktywności, zdalną obsługę wybranych funkcji telefonu, czy odszukiwanie go przez Bluetooth. Design produktu nie zdradza jego smart możliwości. Projekt wizualnie wygląda jak zwykły zegarek.

Stylistycznie modele Q Neely i Q Jacqueline przypominają zwykłe zegarki z kolekcji Fossil. Taki jest zresztą cel. Kopertki mają po 36 mm, czyli są najmniejszymi hybrydowymi zegarkami w całej dotychczasowej kolekcji. Do tej pory najmniejsze były odmiany 38 mm. Oba nowe zegarki bazują na designie już znanych modeli. Są tylko nieco większe od tradycyjnego Neely. Koperty mają pewnie po ok. 12 mm grubości (przynajmniej tyle ma np. Skagen). Oczywiście każdy ze smart zegarków ma kilka opcji wykończeniowych (kopert i pasków). Mniejsze wskazówki pokażą poziom aktywności zbieranych z czujników ruchu. Boczna koronka posłuży do zdalnej obsługi telefonu, np. migawki aparatu, czy muzyki. Powiadomienia oczywiście dotrą przez wibracje.

Aplikacja Fossil Q pozwala na parowanie naręcznego gadżetu ze smartfonami z iOS lub Androidem. Zdaje się, że interfejs programu przeszedł lekkie modyfikacje, m.in. od strony fitness. Fossil wycenił Q Neely i Q Jacqueline na 155-175 dolarów zależnie od doboru wykończenia i paska.

źródło: Fossil

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *