Fitbit OS 3.0 – update dla zegarków Ionic i Versa

17 Gru 2018

To już trzecia większa aktualizacja systemiku operacyjnego dla smart zegarków Ionic i Versa. Fitbit OS 3.0 ma kilka większych poprawek i ulepszeń, ale wciąż uważam, że wprowadzanie zmian trwa trochę zbyt powoli. Niby wszystko co najważniejsze jest, ale to właśnie aktualizacje rozwijają software i możliwości wearables, więc każdy nowy firmware to ważne wydarzenie dla posiadaczy urządzeń Fitbit.

Fitbit OS 3.0

Zwykle większe aktualizacje u Fitbit łączą się z dorzuceniem nowych aplikacji third-party. Nie inaczej jest w tym przypadku. Pośród nowych propozycji są Achu Health, Couch to 5K, FitBark (do porównywania wyników z własnym czworonogiem – jakkolwiek to zabrzmi), czy TRX. W sumie nowych programików (i tarczek) jest “aż” dziesięć. Cztery dostępne od zaraz, a na resztę trzeba będzie jeszcze poczekać, ale nie długo. Na początku 2019 roku zadebiutują: Charity Miles, FitBark, Gold Amp for Fitbit, Mindbody, Noonlight, TRX.

Oczywiście usprawniono też oprogramowanie od strony opcji do monitorowania aktywności i zdrowia. Najwyraźniejsza zmiana to nowy dashboard. Zobaczymy w nim więcej treści niż wcześniej. Na ekranikach zegarków Versa i Ionic odczyty z ćwiczeń i wypoczynku będą szersze. Kafelki z informacjami zostaną wzbogacone o logowanie nawodnienia (wypijanej wody), czy wagi, którą wprowadzimy ręcznie. Wcześniej te dwa elementy można było dodawać tylko przez aplikację smartfonową. System wprowadzania dostosowano do możliwości niewielkiego urządzenia naręcznego.


Fitbit OS 3.0 umożliwi teraz ustalanie celów sportowych bezpośrednio z nadgarstka. Wyznaczanie dystansu, czasu sesji, czy limitu spalonych kalorii dla ponad 15 różnych aktywności. Progres można podglądać w czasie rzeczywistym na sportowym smartwatchu. Na początku przyszłego roku pojawić ma się również rozwnięty tryb Female Health Tracking, czyli monitorowanie spraw kobiecych (cykle menstruacyjne z symptomami i trendami). Na koniec najlepsza z informacji. Fitbit udostępnia Exercise API i narzędzia open-source do łatwiejszego i szybszego projektowania aplikacji dla swojej platformy. Ma to dać dostęp do czujników zegarków na nowym poziomie, pozwalając na dostarczanie trackerów dla innych dyscyplin, np. zimowych. Kiedy się pojawią? Oby nie dopiero z Fitbit OS 4.0… Update powinien być już dostępny. Początkowo miał obejmować Fitbit Charge 3 (sprawy kobiece), ale nastąp to dopiero w 2019 roku.

źródło: Fitbit.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Comment (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *