Facer Watch Faces na Gear S3

12 Gru 2016

Facer to bodaj największa platforma z tarczkami dla tak wielu różnych smart zegarków. Zaczęło się od Facera na Android Wear, gdzie tarczki dla zegarków zaczęły ekspansję, potem wydano edycję Facera dla Apple Watch (choć bardzo ograniczoną), a na koniec zaproponowano dostęp do bazy modelom Samsunga Gear S2. Zegarki z Tizenem otrzymały właśnie aktualizację, by kompatybilny był też najnowszy Gear S3, a developerzy mogli projektować widoki cyferblatów pod okrągłe Geary. Teraz obie generacje Gearów mają pełen dostęp do zbioru, choć nie całego (ale już zdecydowanie większego).

Facer Watch Faces

Gear S2 i Gear S3 są coraz popularniejsze. Wcale się temu nie dziwię. Samsung przygotował jedne  z lepszych inteligentnych zegarków i odpowiednio je promuje. Informacja o otwarciu się Facera na systemik Tizen to bardzo dobra informacja dla koreańskiego giganta, gdyż to właśnie tarczki są najchętniej pobieranymi elementami na smartwatche. Im ich więcej, tym bardziej zadowolony użytkownik. Okrągły wyświetlacz zdecydowanie to ułatwia i uatrakcyjnia. Producent oferuje swoje własne (równie efektowne), ale jest ich jeszcze ograniczona liczba. Niby programiści dodają kolejne opcje do Galaxy Apps, ale Facer Watch Faces może pochwalić się największą bazą propozycji.

Nie dość, że znajdziemy tam mnóstwo motywów to jeszcze wiele z tarczek można dodatkowo personalizować i dostosowywać pod indywidualne gusta. Platforma jest też otwarta na kreatywnych developerów, którym oferowane jest narzędzie Facer Creator do budowania (Samsung też ma swój program do kreowania tarczek). Mówimy oczywiście o animowanych, interaktywnych tarczkach, dostosowanych do oprogramowania Tizen. W sklepiku Facera na stronie przeszukiwanie jest łatwiejsze o oznaczenia dla poszczególnych systemów na smartwatche. Bardzo często te okrągłe są dostępne zarówno na Android Wear, jak i Geary (to też łatwiejszy sposób na dostarczanie swoich prac na więcej niż jedną platformę).

Facer Watch Faces

Facer Watch Faces jest bezpłatny i znajdziemy tam mnóstwo darmowych tarczek, ale są i te płatne. Warto dodać, że dostępne są też kwadratowe tarczki na wcześniejsze smartwatche (np. Samsung Gear Live). Łącznie jest ponad 15 tysięcy tarczek na zegarki wszelkie zegarki. Brakuje mi tylko formatu dla Gear Fit 2 i mam nadzieję, że Facer rozważy tarczki dla bransoletki fitness. “Facer Companion for Gear S2 & S3” jest dostępny w Google Play i Galaxy Apps, a przynajmniej będzie, gdy dotrze na wszystkie rynki. Co z iPhone’ami? Gear Manager na iOS już jest, ale czy ma to jakiś związek z dostępem do Facera?

źródło: Facer

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *