Facer Daily Mix – zmieniaj tarczki jak rękawiczki

2 Maj 2017

Zmienianie tarczek na smartwatchach jest naprawdę fajne. Propozycji jest tyle, że czasem aż trudno ogarnąć wszystkie motywy. Być może dlatego Facer przygotował nową funkcję – Daily Mix. Platforma chwali się bazą ponad 15 tysięcy tytułów, które cały czas stara się promować. Najnowszym sposobem jest tryb dziennych zbiorów, które mają ułatwić zmianę stylu smart zegarka. Założeniem było przyspieszenie wgrywania wirtualnych cyferblatów oraz zwiększenie ruchu wśród użytkowników oferty.

Facer Daily Mix

Facer Daily Mix jest dostępny na dwóch systemach – Android Wear 2.0 oraz Tizen dla Gear S3 i Gear S2. Oba systemiki mają opcję instalacji tarczek ze sklepików, więc to im przygotowano nowe możliwości (Apple Watch wciąż jest tu w tyle – proponuje tylko komplet własnych tytułów i ewentualnie zmianę “tapety”). Jak działa Daily Mix? Developer stworzył rodzaj podręcznego huba dla kilku wersji tarczek na jeden dzień. Mamy w ten sposób zmieniać sobie widok ekranu każdego dnia. Tak dla poprawy nastroju lub doboru stylistyki na dany dzień.

 Projekt ma dać dostęp do pełnej oferty tarczek w nieco losowej opcji. Dzięki temu stale będziemy bazę przeglądać. Trafimy tak na interesujące wersje, które normalnie byśmy pewnie przegapili. Facer w ten sposób w łatwy sposób nakręci sobie ruch i będzie przyciągał do odwiedzania kolekcji tarczek. Normalnie robi to przez powiadomienia na smartfonie, gdzie stara się dać znać o nowej ofercie, czy promocjach. Użytkownicy odwiedzają sklepik zwykle w sposób cykliczny (przynajmniej oceniając swoje zachowanie), więc ten rodzaj promowania tarczek wydaje się atrakcyjny. Nie powinien męczyć, a umożliwi szybki przegląd proponowanych widoków.

 

Każdego dnia pojawi się nieco inna oferta tarczek, a do dyspozycji będziemy mieli dziesięć tokenów, pozwalających na przejrzenie propozycji. Przypomina to nieco rozwiązanie w smartwatchach Michaela Korsa. Zegarki z serii Access mają w Android Wear opcję wrzutki kilku ulubionych tarczek, które zmienimy szybkim ruchem palca. Facer bazuje na tym mechanizmie, ale z dziennym zbiorem z całej swojej bazy. Daily Mix pozwoli na wgranie wybranej tarczki i będzie ona wyświetlała się do czasu kolejnej zmiany lub odświeżenia tokenów (czyli do następnego dnia). Wychodzi na to, że codziennie będziemy mogli sobie odświeżyć ekran.

Ma być intuicyjnie i bezboleśnie, czyli szybko i bez zbędnego latania po systemie. Trochę losowo, ale w trakcie przeglądania sklepiku też tak przelatujemy po bazie. Trochę “tinderowo”. Aby korzystać z nowych opcji trzeba mieć wgrany Android Wear 2.0, który umożliwił przygotowanie takich narzędzi. W przypadku Tizena nie ma aż takich restrykcji. Co z płatnymi odmianami tarczek? Tego akurat nie wiem.

 

źródło: Little Labs

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *