EverSleep – zaawansowany tracker snu z nadgarstka

17 Maj 2017

EverSleep

Większość naręcznych trackerów aktywności dysponuje miernikami jakości snu. To ciekawy dodatek do analizy ruchu, pozwalający na dbanie o odpowiedni czas regeneracji i wypoczynku. Zdecydowana większość bransoletek i zegarków to raczej podstawowe monitory tego typu badań. Te bardziej zaawansowane to rzadkość, a i technologie raczej stosowane są w nieco innym formacie, np. mat na łóżko. EverSleep chce zaproponować kompleksowe rozwiązania prosto z nadgarstka.

Firma Somno Health to najnowszy start-up złożony z zespołu inżynierów działu medycznych urządzeń, a więc chyba właściwe osoby do stworzenia gadżetu do monitoringu zdrowia (w tym przypadku snu). Analizatory Fitbit, Jawbone, czy Misfit nie będą dla projektu EverSleep raczej żadnym zagrożeniem. Ostatnio pisałem na blogu, że Apple przejęło Beddit i być może zaoferuje bogatą w takie odczyty, trzecią generację Apple Watcha. Widać, że temat robi się interesujący, a stopień zaawansowania się podnosi.

EverSleep

EverSleep musi być dokładniejszy od większości wearable z prostego względu. Nie mierzy tylko ruchliwości (najczęściej algorytmy bransoletek bazują na takich właśnie odczytach, wspomagając się niekiedy czytnikami pracy serca), a zbiera też dane z podpiętego do palca miernika z sensorem. W ten sposób dodane zostaną bardziej profesjonalne analizy. Ciekawe jak z komfortem? Cztery czujniki mają dostarczyć konkretne odczyty: analizę natlenienia krwi, pulsu, oddechu, no i ruchu ciała podczas snu. Chyba żaden ubieralny system nie dostarczył jeszcze tak medycznych standardów do domowego urządzenia. System potrafi dzięki temu przekazać informacja na temat stanu zdrowia, m.in. problemów z bezdechem, chrapaniem, bezsennością.

Dane napływające z czujników mają obrazować sytuację, uświadamiać, lokalizować problemy i lepiej rozumieć potrzeby regeneracyjne przy zastosowanych programach treningowych. Autorzy EverSleep przekonują, że taki zakres danych można osiągnąć wyłącznie w laboratoriach specjalistycznych, które biorą za to mnóstwo pieniędzy. “Zegarek” od Somno Health ma oczywiście wykorzystywać aplikację mobilną na iOS lub Androida, w której sprawdzimy statystyki, odczyty, a nawet wirtualnego trenera, mającego pomóc w lepszym wysypianiu się. Wyrób pojawił się na Indiegogo, gdzie poszukuje wsparcia finansowego. W kampanii nie napisano nic o współpracy z agregregatami Google Fit czy Apple Zdrowie, a bardzo by się tu przydały.

źródło: Indiegogo

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *