Dog Whistle – wysokotonowy “gwizdek” na smartwatch

29 Mar 2016

Znów wpis dla miłośników czworonogów i to raczej tych posiadających smartwatch. Wiecie do czego służą wysokotonowe gwizdki dla psów? Przeważnie do tresowania i treningu. Są niesłyszalne dla ludzkiego ucha, natomiast działają na zwierzęta. Pieski (a podobno i koty) reagują na nie ochoczo i przybiegają do właściciela. Oczywiście trzeba wziąć pod uwagę, że pupila trzeba odpowiednio wychować i do takiego gwizdka przyzwyczajać (najlepiej od szczeniaczka), a wtedy osiągnięta będzie pożądana reakcja. Zamiast zdzierać gardło, gwizdnąć i przywołać zwierzaka.

dog whistle Android Wear

Taki gwizdek można zastąpić aplikacją mobilną. Jest ich na smartfony sporo. Brakowało edycji zegarkowej. Po co? Głównie dla wygody. Naręczny ekranik powstał właśnie do podbierania telefonom programików do bardziej komfortowego użytku. Dog whistle przeniesiono na Android Wear. Opis apki Dog Whistle nie zdradza za wiele w kwestiach technicznych. Fotka na której widać Asusa ZenWatcha 2 logicznie sugeruje, że programik przygotowano na smartwatche z wbudowanym głośniczkiem (jeszcze Huawei Watch takowy posiada).

Grafika w Google Play prezentuje jednak LG G Watcha, a ten z kolei modułu z głośniczkiem nie posiada. Ta informacja może przekonywać, iż zegarek w tym formacie służy jedynie do zdalnej obsługi głośniczka smartfona (co też ma jakiś sens). Najlepiej jednak sprawdzą się naręczne gadżety z własnymi głośniczkami. Jak zwykle wolę dopisać, że nie ma żadnej pewności jak taki “gwizdek” zadziała na naszego psa/kota. Można jednak łatwo to sprawdzić, ale bez niepotrzebnego denerwowania czworonogów. Czytałem kiedyś, że wysokotonowe gwizdki sprawdzają się dla psów myśliwskich i pozwalają dać sygnał na znaczne odległości. Ciekawe jaki zasięg mają zwykłe głośniki?

źródło: Google Play

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *