Cubit

Miarka to podstawowe narządzie przy remontach, budowach i innych zadaniach związanych z wykańczaniem wnętrz. Niektórzy fachowcy wyposażają się w modele laserowe, by pomiary były możliwie dokładne i szybsze. W dzisiejszych czasach powstają już warianty inteligentne, czyli zbierające informacje do aplikacji na smartfonie (są też czytniki zamieniające telefon w miarkę). Cubit to prawdopodobnie najinteligentniejsza z miarek, używająca do pomiarów Rzeczywistość Rozszerzoną oraz różne sensory.

Projekt tego gadżetu pojawił się w crowdfundingu, gdzie prezentuje właściwości i zbiera fundusze na realizację prototypu. Urządzenie przygotowano zarówno dla amatorów, którzy sami przeprowadzają renowacje, ale i profesjonalistów z bardziej zaawansowanymi potrzebami. Technologie od dawna ułatwiają mapowanie i zbieranie danych na temat pomieszczeń, ale Cubit chce to zaoferować kompleksowo. System łączy tradycyjne metody pomiarów z tymi w wersji smart, czyli wizualizujący odczyty na ekranie przenośnego urządzenia.

Cubit

Gabarytowo miarka Cubit przypomina klasyczną odmianę. Wewnątrz zastosowano dwa czujniki laserowe, by mierzyć jednocześnie dwa wymiary (do ok. 30,5 m w każdym kierunku). W razie czego jest opcja korekcji, bo przecież nie w każdym miejscu możemy zebrać dane w sposób wygodny i precyzyjny. Jedno uzupełnienie akumulatorka ma wystarczyć na ok. 3000 pomiarów. Te mają swoją dokładność. Startup twierdzi, że na każde 9 metrów błąd wynosi ok. 3.2 mm. Wyniki możemy odczytać na wyświetlaczu i zapisać bezpośrednio w miarce. Efekty AR uzyskamy już na ekranie smartfona, gdzie zobaczymy widok na podstawie zebranych informacji, m.in. powierzchni do pomalowania.

Smartfon jest rozszerzeniem narzędzi, uzupełniając zestaw o dodatkowe funkcje. Można wszystko rozszerzyć zdjęciami pomieszczeń. W programie jest nawet przewodnik pomagający w ustalaniu pewnych działań związanych z wprowadzanymi zmianami. Autorzy mają nadzieję, że uda się w ten sposób ułatwić remonty, a nawet zmotywować do kreatywnych zmian na własną rękę. Cubit spróbuje dać klientom szanse na rozplanowanie zadań, przygotowanie planów z wymiarami oraz rzeczywistymi widokami na naniesionych pomiarach. Finalna cena miarki ma wynieść 99$. Cubit ma zadebiutować pod koniec roku.

źródło: Indiegogo