Chrono Price Project dla inteligentnego zegarka Moto 360

28 Sty 2015

Zegarek zwykle nosimy na ręce (niektórzy nawet w nich śpią…). Inteligentny wariant wędruje jednak dosyć często do ładowania, bo obecne modele wytrzymują jeszcze zbyt krótki czas. Stacje dokujące będą pewnie jednymi z częściej kupowanych akcesoriów do smart watchy. Jeden z pomysłów wziął w swojej koncepcji pod uwagę także wygodny sposób transportowania gadżetu. Moim zdaniem przenoszenie urządzenia na nadgarstku jest odpowiednie, no ale lubimy też chronić elektronikę w każdy sposób (nie wszyscy). Chrono Price chce zaoferować te dwie opcje: ładowanie urządzenia i ewentualne jego zabezpieczenie.

Projekt wygląda ciekawie, a obudowa ma być skórzana (chodzi o “pokrywkę”). Stację można ułożyć na niej, wtedy staje się elegancką podstawką, a jeśli trzeba, przykryć gadżet. Osobiście wolę widzieć zegarek jako mini zegarynkę na szafce – skoro już się ładuje. Nie trzeba sprzęciku wcale ukrywać. Pokrywka to tylko opcja (przeważnie jako zabezpieczenie przy transporcie). Na obudowie jest też wskaźnik LED. Poinformuje o stanie naładowania baterii. Dodałbym w opcji przenośnej wbudowany bank energii – to byłby ekstra pomysł i sens w zdejmowaniu zegarka z ręki w trakcie podróży. Koncepcja pojawiła się w serwisie Quirky, gdzie można oceniać rozwiązanie przez podawanie kwoty jaką jesteśmy w stanie zaoferować za dany produkt.

źródło: Quirky

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *