Ceramiczny smartwatch Michael Kors Access Runway

7 Lis 2018

Michael Kors Access Runway CeramicNie da się już za bardzo rywalizować na rynku smart zegarków funkcjami, zwłaszcza w rodzinie tej samej platformy, więc pozostaje estetyka. Tutaj większych ograniczeń nie ma. Oczywiście w obrębie pewnych możliwości. Styl urządzenia można dopasować indywidualnie, ale i tutaj w segmencie modowym wybór jest przeogromny. Michael Kors był jedną z tych marek, które od samego początku istnienia modelu inteligentnego oferowały bardzo szeroki wybór wykończeń (chyba najwięcej na całym rynku). Najnowszy model czwartej generacji – Access Runway – zapowiada w nowej odmianie ceramicznej.

Stylistycznie będzie to ten sam wariant co pozostałe modele z bransoletami, ale nowej odmianie jasnego srebra i ceramiki. Urządzenie ma się wyróżniać, odświeżając jesienną (a raczej zimową) kolekcję. Mowa o zestawie jasnej stali nierdzewnej dla koperty i dopasowanej “białej” bransoletki (opcjonalnej, bo w każdej chwili pasek można wymienić). Nie wiem jak łakomy jest to kąsek dla klientów, ale firma sama podkreśla wyjątkowość tej opcji. Dopiero uruchomiono pre-ordery, a rozsyłka nastąpi dopiero 31 grudnia (nie mam na razie potwierdzenia, czy zegarek będzie dostępny także w Polsce). Michael Kors Access Runway Ceramic wyceniono na 450$, czyli o 100 drożej od innych z bransoletami.

Ceramika i kolor to nie jedyna “nowość”, bo przygotowano też nowe tarczki MKGO. Akurat to już raczej mniej istotna informacja, ale warta odnotowania. Motyw będzie dostępny na wszystkich urządzeniach serii Runway. Połączy ciekawy wygląd z “customowymi” polami dla wybranych przez użytkownika widgetów. Jedna z wariacji jest oczywiście spójna z ceramiczną estetyką, czyli dopasowaniem kolorystycznym ekranu do zewnętrznej warstwy elektroniki. Efekt zależy od jasności podświetlenia. Na grafikach promocyjnych wszystko wygląda jak wierna imitacja tradycyjnego cyferblatu, ale w rzeczywistości jest nieco inaczej.

Michael Kors Access Runway Ceramic

Pod względem funkcji smartwatch niczym nie będzie różnić się od reszty kolekcji: ma system Wear OS z aplikacjami i nową aktualizacją softu, pełen zakres opcji, w tym ostatnią rozbudowę o GPS, NFC do płatności Google Pay, czy czytnik pracy serca. Wszystko zamknięte w kopercie 41 mm. Stylowy design też ten sam. Urządzenie może służyć do zdalnej kontroli wybranych funkcji smartfona (iSO/Android), bezpośredniego odsłuchu muzyki z wbudowanej pamięci, czy analizować aktywność przez apki fitness. Jest też dostęp do całej bazy tarczek w sklepiku Google Play.

źródło: MichaelKors.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *