Cell One Microgreens

Domowe „ogródki” to zwykle maksymalnie kilka doniczek najpopularniejszych przypraw, które najlepiej używać świeże. Niektórzy sadzą je nawet samodzielnie i dużo szerzej poza budynkiem. Nie każdy ma jednak takie możliwości. Pozostaje nabywanie już wyrośniętej zieleni prosto ze sklepu. Całe szczęście jest jeszcze crowdfunding, gdzie od czasu do czasu można znaleźć wyroby do pielęgnacji nasion. Cell One jest kolejnym z nich do zmieszczenia na kuchennym blacie. Oczywiście z aplikacją do śledzenia sytuacji microgreens.

Cell One – smart microgreens

Microgreens to młode siewki warzyw i ziół. Bardzo modna ostatnio uprawa, którą zapoczątkowali amerykańscy kucharze (początku już w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku). Dzisiaj system dla bardzo młodej fazy liścieni ma zyskać wsparcie współczesnych technologii, w tym pomoc aplikacji na smartfony. Dzięki takim urządzeniom mamy uzyskać dostęp do tzw. superfoods, czyli żywności o bardzo wielu właściwościach zdrowotnych. Tego typu roślinki można nabywać i w polskich sklepach, ale trzeba uważać w ich transporcie, gdyż są bardzo delikatne. Lepiej uprawiać je samodzielnie. Potrzebują odpowiednich warunków.

Cell One Microgreens

Cell One ma zapewnić idealne otoczenie do wzrostów, a wszystko ma być monitorowane z poziomu telefonu. Do tego we własnej kuchni i bez zajmowania ogromnej przestrzeni. Kiełki i microgreens otrzymają tu przewodniki Superfood Assistant, pomagające w pielęgnacji. Mamy osiągnąć wzrosty bez GMO przez własny system irygacyjny, oświetlenie LED, wentylację oraz wbudowane czujniki do analizy warunków. Microgreens można uprawiać samodzielnie we własny sposób, ale pomoc takiej smart „szklarni” da lepsze skutki. Cykle światła i podlewania są ustawiana automatycznie. Niczego w zasadzie nie trzeba pilnować, jedynie cieszyć się powiadomieniami na telefon. Nie da to pewnie takiej satysfakcji jakbyśmy wykonali wszystko sami, ale będzie szybciej i pewniej.

Cell One – jakie superfoods?

Górny poziom to miejsce z dostępem światła naturalnego do sadzenia rzodkiewki, lucerny, rzeżuchy, brokuł. W środkowej mogą kiełkować: owies, gryka, ciecierzyca i soczewica, czy fasola mung. Na najniższym z kolei nasiąkną: ryż, biała fasola, orzechy. W sumie wzrastać może sześć typów nasion w jednym momencie. Każde z własnymi warunkami. Po skończonej procedurze podłoże można wyrzucić do kompostownika. W trakcie pielęgnacji Nutrition Assistant ma pomagać w pielęgnacji i przekazywać nieco wiedzy. Cell One to projekt zbierający fundusze na Kickstarterze, gdzie najtańsze sztuki wyceniono na 139€ we wczesnej fazie kampanii. Potem cena podskoczy do 399€. Premiera ma się odbyć w lutym 2020 (jeśli zbiórka się powiedzie i nie będzie żadnych większych komplikacji).