Casio Pro Trek (WSD-F20A) – tańszy od poprzedników

18 Kwi 2018

Casio ma w ofercie już kilka smart zegarków. Tych z systemem Wear OS (wcześniej Android Wear) też jest kilka. W sumie dwie generacje, ale w kilku edycjach. Model Pro Trek jest kojarzony ze sportem i podróżowaniem, bo do tego celu powstał. Niestety jedną z jego wad jest naprawdę wysoka cena. Jedna z wyższych w całej rodzinie platformy Google. Japoński producent chyba to w końcu zauważył, bo właśnie prezentuje kolejną wariację w nieco tańszej cenie. WSD-F20A ma być kierowana przede wszystkim do globetrotterów.

Casio Pro Trek WSD-F20A

Casio Pro Trek w modelu “A”  nie ma optycznego czytnika tętna, który przydaje się zwłaszcza biegaczom i atletom monitorującym pracę serca w trakcie wysiłku. Szczerze mówiąc, podróżnikom też służy, ale najwyraźniej do celów turystycznych jako nawigator GPS nie jest specjalnie potrzebny. Wędrownikom niezbędne są inne funkcje i te akurat zegarek Casio z GPS ma. W zasadzie są to w większości te same opcje co w pozostałych WSD-F20, czyli mapki z nawigacją, dostęp do aplikacji (m.in. do orientacji w terenie), specjalny, dwuwarstwowy ekran, szansa zapisu mapek offline, no i oczywiście zestaw czujników monitorujących ruch. Są też sensory lokalnego otoczenia, np. barometr, wysokościomierz i cyfrowy kompas. Do danych na temat sytuacji w terenie. Oczywiście ze wsparciem przekazów z Internetu, czyli rozszerzania informacji pogodowych ze stacji pogodowych.

Koperta Casio Pro Trek jest odpowiednio wzmocniona i szczelna na wodę i pyły. Wytrzymałość do 50 metrów zanurzenia i certyfikat wytrzymałości MIL-STD 810G. Większość parametrów ta sama co wcześniej. Producent po prostu zmodyfikował sprzęt i dostarczył go w cenie o 100 dolarów niższej niż wcześniej. Wizualnie nie ma większych różnic. Obudowa ma niebieskawe detale, dzięki czemu można go w ogóle odróżnić od poprzednich odmian z 2017 roku. Bateria powinna funkcjonować podobnie, czyli stosunkowo krótko. Brak czytnika tętna powinien nieco odciążyć akumulatorek, ale można go przecież wyłączyć. Dla oszczędności baterii warto przełączyć smartwatch w tryb monochromatyczny.

Casio Pro Trek WSD-F20A

Zauważyłem też, że ten model nie posiada zbliżeniowego chipa NFC, więc jest jedynym z nielicznych urządzeń Casio pozbawionych tego modułu. To niestety sprawi, że nie skorzystamy z płatności Android Pay. Cena finalna to 399$. Gadżet będzie sprzedawany od 1 maja. Niestety wciąż chyba nie w naszym kraju. To jeden ze smart zegarków Wear OS, który trudniej u nas nabyć.

źródło grafik: wsd.casio.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Comments (2)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *