Botvat Connected – odkurzacz z apką na smartwatch

1 Mar 2016

Pamiętacie odkurzacze z opcją podglądu sytuacji ze smartfona? Można już kupić odkurzacz (oczywiście chodzi o ten sprzątający samemu – autonomiczny), który wyśle raport ze sprzątania, czy nawet pokaże obraz ze zintegrowanej kamerki… Kontrola sprzętu AGD z mobilnego urządzenia będzie wkrótce czymś normalnym, a pokazują to przykłady już kilku modeli, m.in. Roomby. Neato Botvat Connected chce je przebić, tj. zaproponować obsługę ze smartwatcha.

Botvat Connected smartwatch

Urządzenie będzie zapewne pierwszym i pewnie nie ostatnim, które pozwoli na obsługę wprost z nadgarstka. Bez wchodzenia w debatę zasadności takiego rozwiązania, należy przyznać, że ułatwienie w naręcznej wersji nie musi być może konieczne, ale odczyt powiadomień na ręku zawsze jest szybszy i wygodniejszy. W tym przypadku mowa o notyfikacjach o skończonej pracy, ale i zdalnej aktywacji trybów sprzątania. Botvat Connected ma współpracować z Apple Watchem lub Android Wear, czyli dwoma najpopularniejszymi platformami na smart zegarki.

Wszystko działa we wspólnej sieci Wi-Fi, więc mowa raczej o lokalnym użyciu. Nie uda nam się na razie wysłać zadania z pracy. Opcje takie same co w wersji smartfonowej. Producent wyda po prostu aktualizację oprogramowania, by włączyć do użycia także zegarki. 700 dolarów za taki odkurzacz to dużo, ale sporo mniej od wspomnianej wyżej Roomby. Do tego iRobot nie oferuje wsparcia smartwatcha :p. Wybór jest prosty. Ponoć sprząta wcale nie gorzej i ma kształt litery D, a to ułatwi docieranie do brudu w kątach.

źródło: Neato via slashgear.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *