August Smart Lock Pro i Doorbell Cam Pro

19 Wrz 2017

August Smart Lock Pro

August odświeża linię swoich inteligentnych zamków. Do oferty dołącza topowy wariant Smart Lock Pro, nowy dzwonek do drzwi z kamerką oraz tańsza odmiana już sprzedawanych modeli. Cała seria w jednym czasie to moim zdaniem najlepszy sposób poprawę asortymentu. Szersza kolekcja to też szansa na znalezienie większej liczby klientów. Wybór zawsze korzystnie wpływa na odbiór oferty. Producent trafił na rynek w 2013 roku i od tej pory nie było większych zmian, choć udawało się aktualizować możliwości. W 2017 update jest znaczący.

Wszystkie nowe zamki funkcjonują w ten sam sposób, czyli zamykają/otwierają drzwi przez smartfon, pozwalając zapomnieć o fizycznym kluczu. Wystarczyło wyjść z telefonem w kieszeni, by zamek zrozumiał sytuację i zablokował lub odblokował drzwi po zbliżeniu się do nich. W najnowszych wyrobach udało się poprawić błędy, które zdarzały się w przypadku wcześniejszych generacji. Zarówno August Smart Lock, jak i August Smart Lock Pro wyposażono w dodatkowy modulik. DoorSense to czujniki, które wykryją czy drzwi faktycznie są zamknięte zanim blokada zostanie aktywowana. W ten sposób unikniemy aktywacji mechanizmu, gdy drzwi się nie domknęły. Odpowiednie powiadomienie natychmiast nam to wskaże.

August Smart Lock Pro

Smart Lock Pro to oczywiście najbardziej zaawansowany wariant z ekstra funkcjami. Ma bardziej kompaktowy kształt (ten już znany i kojarzony z marką August). Sprzedawany jest od razu z mostkiem Wi-Fi, pozwalającym na podłączenie systemu do domowej sieci. To daje więcej opcji oraz zdalną kontrolę z dowolnego miejsca na świecie, gdzie aplikacja mobilna ma kontakt z Internetem. Integracja z protokołem Z-Wave Plus pozwoli na połączenie z syrenami alarmującymi o włamaniu, więc komplet ma szansę na bardziej kompleksowe funkcjonowanie jako system bezpieczeństwa. Jest jeszcze wsparcie Apple HomeKit, czyli możliwość łączenia z innymi modułami, które korzystają z platformy Apple (łącznie ze wsparciem Siri).

August Smart Lock ProOba zamki August działają teraz z Alexą od Amazona oraz Google Asystentem, czyli są kontrolowane przez polecenia głosowe. Trzeba jednak pamiętać, że moduł Connect Wi-Fi Bridge jest tu niezbędny, więc tańszemu z zamków trzeba go dokupić. W nowej ofercie znalazł się jeszcze model August Doorbell Cam Pro, czyli dzwonek z kamerką, a w zasadzie videodomofon. Pozwoli on na rozwinięcie wszystkiego jako platformy, czyli całkowicie zdalny system otwierania drzwi gościom i przybyszom. Można z nimi porozmawiać przez dwustronny system komunikacji, czyli sprawdzić kto się pojawił przed naszymi drzwiami (również, gdy nie ma nas w domu). Ten element ma dodatkowo czujniki ruchu. Rozwiązanie HindSight ma wykrywać sytuację przed domem i nagrywać obraz.

August wycenił swoje nowe zamki i dzwonek w ten sposób: Smart Lock Pro – 279$, Smart Lock – 149$ (tutaj opcjonalnie trzeba doliczyć jeszcze Connect Wi-Fi Bridge) i Doorbell Cam Pro – 199$. Zamki mają pojawić się w październiku.

źródło: August

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Comment (1)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *