atHandTuner – inteligentny zegarek stroikiem do gitary

29 Sty 2015

Nieodłącznym elementem większości instrumenty są stroiki. Aby dźwięk był taki jak potrzeba, należy odpowiednio dostosować na przykład naciągnięcie strun. To w przypadku gitar. Mobilne rozwiązania do tego typu ustawień są już częścią mobilnego świata. Spotkać można sporo aplikacji na smartfony, ale i przenośnych gadżetów do strojenia instrumentów. Do grona dzisiejszych takich “zabawek” dołącza teraz smart watch. Jeśli jesteście posiadaczami takowego z systemem Android Wear, to w sklepiku Google Play pojawiła się właśnie apka na inteligentny zegarek, przemieniająca go w stroik noszony na nadgarstku.

fot. androidpolice.com

atHandTuner to aplikacja w działaniu przypominająca rywali z większych ekranów, ale dostarczona w jeszcze mobilniejszej formie. Na załączonym video zademonstrowano strojenie na przykładzie modelu zegarka LG G Watch (fajnie zaczepionego na główce gryfu, gdzie znajdują się też klucze do strojenia). Ekranik jest maleńki, ale wystarczający, by obserwować odczyty.  Stroik w aplikacji jest o tyle przydatny, że możemy go mieć przy sobie niemal cały czas – zakładając, że zegarek nosimy na ręce wszędzie dokąd idziemy (a zwykle tak jest). To niemal to samo co w smartfonie, ale wydaje się jeszcze wygodniejsze. Jeśli martwi was dokładność takiego cyfrowego stroika, to fachowo ocenił go portal androidpolice.com, gdzie wszystko wygląda bardzo poprawnie.

 Aplikacja kosztuje, ale niecałe 5,5 zł, więc nie jest nadzwyczajnym wydatkiem.

źródło: Google Play, androidpolice.com via ubergizmo.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *