Walutomat w kieszeni

26 Kwi 2019

Najlepszy aparat to taki, który aktualnie mamy przy sobie. Ta zasada zaczyna obowiązywać też dużo szerzej. Najlepszy kantor? Ten najbliższy, chyba, że mam do przewalutowania większą kwotę, wtedy opłaca się podjechać tam, gdzie kurs jest najatrakcyjniejszy. W erze mobajlu wszystko możemy mieć jednak w kieszeni, także kantor. Nie ma potrzeby szukać punktów wymiany walut w okolicy.  Zamiast jeździć z gotówką po kantorach, wymienimy walutę w telefonie. W październiku 2018 roku serwis Walutomat zadebiutował na iOS oraz Androidzie. Rewolucją była już wymiana pieniędzy bez wychodzenia z domu. Teraz większość z nas oczekuje też dostępu do kantora z dowolnej lokalizacji, co jeszcze bardziej rozszerza nam możliwości.

Aplikacja Walutomat

Walutomat jako aplikacja

W wersji mobilne otrzymujemy pełną wersję Walutomat.pl, czyli wszystkie możliwe funkcjonalności, jakie były dostępne do tej pory, ale w kieszonkowej, podręcznej wersji. Takiej, jakiej oczekuje każdy posiadacz kieszonkowego komputerka. Działamy szybciej, więc szukamy szybszych narzędzi. Te znajdujemy w sklepikach na telefony. Walutomat też tu trafił. Jest alternatywą dla desktopów i przeglądarek, czyli szybszą formą przewalutowania, będąc w zasadzie gdziekolwiek (z dostępem do Internetu). Środki pojawiają się do dyspozycji do 15 minut od inicjacji transakcji.

Obecnie, Walutomat udziela 75% rabatu na prowizji przy pierwszej wymianie walut.

Apka ze wszystkimi funkcjonalnościami Walutomat.pl

W aplikacji Walutomat przejrzymy aktualne kursy walut. Tabelę kursową i towarzyszące jej najważniejsze dane zobaczymy od razu na ekranie głównym, który pojawia się zaraz po otwarciu programu. Ma być szybko, więc na tym etapie użytkownik nie musi się nawet logować. Dopiero w momencie chęci dokonania operacji, system poprosi o PIN zabezpieczający konto. Wewnątrz bardziej zaawansowanego widoku odnajdziemy konkretne funkcje, m.in. wystawianie i zatwierdzanie ofert, wpłaty środków przez Przelewy24, czy całodobowy dostęp do wymiany walut. Wszystko z przyjaznym user experience, czyli intuicyjnym , prostym interfejsie. Chodzi o szybkość działania, ale też poczucie dostępu do interaktywnych wykresów zmian w kursach.

Walutomat na smartfony przyciągnie kolejnych

Odwzorowano wszystkie niezbędne opcje, dopasowując je pod dotykowe ekrany smartfonów oraz tabletów. Wymagania systemowe uwzględniają systemy operacyjne od Androida 5.0 Lollipop oraz iOS 11 (iPhone/iPad), czyli bardzo szeroką kompatybilność i zgodność z bazą mobilnego sprzętu. Developer gwarantuje też bezpieczeństwo działania mobilnego serwisu. Z Walutomat.pl korzysta już ponad 300 tysięcy użytkowników, a aplikacja może jeszcze rozszerzyć tę bazę. Zadziała efekt przystępności, jaką dają zwykle mobilne platformy, zwłaszcza, że wewnątrz są też tanie i szybkie przelewy zagraniczne. Programik jest kierowany nie tylko dla biznesu, ale też zwykłego zjadacza chleba, potrzebującego wymienić pieniądze.


Aplikację Walutomat można pobrać w Google Play Store.


Materiał sponsorowany

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *