Gorące tematy
Ciasteczka powinny być smaczne. Nie wszystkie są, ale dopiero po "poczęstunku", będę wiedział, którymi ugościć moich czytelników.

Artykuł

Aplikacja Fixly – do zamawiania usług fachowców
Android

Aplikacja Fixly – do zamawiania usług fachowców 

2 lata temu moje nowe mieszkanie przechodziło wykończenie od podstaw. Jestem trochę uparty i lubię wydziwiać, więc wszystko trwało dłużej niż normalnie. Byłem zmuszony kilka prac wykonać na własną rękę, co akurat mi nie przeszkadzało, bo akurat lubię dłubać (większość spraw powiązana ze smart domem). Kilka pozostałych etapów przedłużyło się już jednak bynajmniej nie z mojej winy. Niestety głównie z powodu braku wygodnej komunikacji z fachowcami. Tapeciarz na przykład w ogóle nie przyszedł wykonać zlecenia. Dzisiaj na blogu przedstawiam wam aplikację serwisu Fixly.pl, którego wtedy nie znałem, a szkoda, bo dziś wiem, że przyspieszyłaby mi znalezienie wykonawców.

Fixly aplikacja

Człowiek ciągle zapomina, że w kieszeni nosi takie fajne małe urządzenie, w którym można znaleźć rozwiązania na praktycznie każdą okazję. Fixly.pl to platforma dla specjalistów i klientów poszukujących usług, np. właśnie tych wykończeniowych. Zarówno tych od prac częściowych, jak i kompleksowych. Znalezienie odpowiedniego fachowca to zawsze trudne zadanie, więc jeśli w zasięgu znajdzie się wyspecjalizowana apka to szansa na krótsze poszukiwania będzie znacznie większa.

Fixly – zlecasz i czekasz

Koncepcja serwisu Fixly jest bardzo prosta i w sumie nie jakaś specjalnie nowa. Obecnie aplikacje zakupowe i ogłoszeniowe są coraz popularniejsze, więc “pośrednik” dla poszczególnych usług w wersji na telefon powinien być wystarczająco atrakcyjną propozycją. W mobilnym programie wyodrębniono oferty usługowe, przygotowano im adekwatny interfejs i dostarczono w smartfonowym wydaniu. Fixly na iOS oraz Androida to wygodniejsza w obsłudze wersja internetowego odpowiednika, który jest na rynku już od kilku lat. Z przystosowaniem do użytkowania na małym ekranie.

Głównym zamysłem całej platformy było uproszczenie procesu poszukiwań specjalistów, by przyspieszyć realizację prac. Oczywiście obu stronom. Zanim pojawiły się odpowiednie serwisy poszukiwania fachowców kończyły się zwykle odległymi terminami działań. Poszukiwaniom trzeba było poświęcać sporo czasu, by znaleźć kogoś dyspozycyjnego. W Fixly jest odwrotnie. Ogłaszamy swoje potrzeby, a aktualnie wolni od prac mogą zgłaszać swoje usługi. Pomijamy uciążliwy etap przeglądania ofert, przenosząc go na stronę wykonawcy. Poziom dopasowania wciąż będzie zależał od wielu indywidualnych czynników (poszczególnych ofert), ale przynajmniej oszczędzimy trochę czasu na szukaniu. Możliwość sprawdzenia oceny wykonawców powinna ułatwić sprawę. Generalnie reszta zależy już wyłącznie od poziomu jakości świadczonych usług. Aplikacyjny format może jeszcze bardziej ułatwić wybór najodpowiedniejszych (twórcy ograniczyli liczbę zgłoszeń do kilku).

Fixly iOS Android

Fixly – jak działa aplikacja?

Korzystanie z aplikacji jest intuicyjne, zwłaszcza dla osób już korzystających z usług serwisu w przeglądarce. Wystarczy założenie konta, wskazanie poszukiwanej usługi, lokalizacji oraz opis potrzeb wraz z terminami. Zainteresowani ich realizacją zgłoszą się do nas sami. Wewnątrz apki jest wbudowany komunikator, ale możemy też po prostu się zdzwonić. Poszukujący pomocy mają również szansę przejrzenia portfolio usług wykonawców i zapoznania się z ich pełną ofertą. By ostatecznie utwierdzić się w podjęciu decyzji. W bazie jest wyszczególnionych ponad 400 rodzajów usług, które podzielono na bardzo wiele kategorii. Serwis chce dotrzeć do możliwie szerokiej grupy odbiorców (są tu nawet takie pozycje jak: szkolenia, organizacja imprez, czy usługi finansowe). Jako wykonawca może się tu oferować zarówno specjalista, jak i tzw. “złota rączka”, czyli osoba chcąca okazjonalnie dorobić.

Tak szeroki zakres kategorii będzie zaletą Fixly, bowiem znajdziemy fachowców według różnych parametrów, np. budżetu, jak i najdrobniejszych zachcianek. Zakładam tu, że jeśli dokładnie przedstawiliśmy swoje oczekiwania to pojawi się chętny do ich wykonania.  A co z kwestią oceny jakości oferowanych usług? Zwykle staramy się bazować na poleceniach od rodziny lub znajomych, ale ja z własnego doświadczenia powiem wam, że różnie z tym bywało. W mojej rodzinie było kilka podobnych historii podczas remontów: fachowiec pokazał kunszt, został polecony, a potem się nie popisał. W Fixly problem częściowo redukuje system ocen. Dzięki nim wybierzemy odpowiedniego pracownika. Zapis historii opinii zawsze będzie dodatkowym czynnikiem, a wykonawcy będą się bardziej starać, by zbudować sobie w platformie odpowiednią reputację. Podgląd wykonanych realizacji w portfolio to kolejna z możliwości oceny potencjału fachowców (jeśli dane usługi umożliwiają w ogóle pochwalenie się pracami).

Fixly app

Fixly – podsumowanie

Na początku podsumowania muszę się do czegoś przyznać. Na ten moment zapoznałem się z aplikacją Fixly trochę na sucho. Z jej pełnym działaniem będę miał jednak do czynienia już wkrótce. Przede mną odnowienie części zalanego przez sąsiada przedpokoju. Czekam na ekspertyzę ubezpieczyciela. Nie zmienia to jednak faktu, że część serwisu można ocenić już teraz. Obecnie baza wykonawców Fixly.pl wskazywała prawie 90 tysięcy, z czego online było prawie 7 tysięcy. Liczba dostępnych fachowców jest tu bardzo istotna, ponieważ zwiększa szanse na znalezienie odpowiedniego. Pomysł na przerzucenie zgłoszeń do prac na wykonawców ma swoje zalety. Fachowcy mogą dotrzeć do klientów według swoich  własnych terminów i zawsze w wolnym okienku coś dołożyć. Ewentualnie uzupełnić je, gdy doszło do przesunięć.

Ciekawostka: Fixly to platforma należąca do Grupy OLX, więc użytkownicy mogą być pewni dalszego jej rozwoju i wsparcia. Głównie dzięki doświadczeniu w branży.

Na stronie głównej Fixly podkreślono także średnią ocen całej bazy fachowców. 4.7 punktu to bardzo dobry wynik (zakładam, że przypomina szkolną skalę ocen). Określi ogólny poziom satysfakcji z podjęcia usług. Można zatem powiedzieć, że w tym przypadku system ocen odzwierciedla polecenia, ale w sposób o wiele pewniejszy niż informacja od poprzedniego klienta. Ci z najlepszymi ocenami są zresztą wyróżniani przez serwis jako godni polecenia. Z tego co widzę, nowi mają szansę na budowanie oferty przez prośby o wystawienie opinii (widocznie nie każdy zamawiający bawi się w ocenianie lub komentarz).


Ocena serwisu przygotowana dla Fixly.pl

Dodaj komentarz

Required fields are marked *

Copyright © 2020 Tabliczni.pl by Michał Sitnik. Supported by Jakub.