Amazon Echo Spot – smart budzik z Alexą

28 Wrz 2017

Kilka dni temu Amazon Echo, czyli smart głośnik z ekranem, stracił niespodziewanie dostęp do YouTube’a. Nie wiadomo na jak długo, ale dla wizualnego asystenta oraz z racji charakterystyki sprzętu był to niezły cios. W rodzinie Amazon Echo pojawił się jednak kolejny wariant z ekranikiem. Tym razem okrągłym. Amazon Echo Spot to już nie typowy smart głośnik, a inteligentny budzik z elementami asystentki Alexa. Coś jakby połączenie mniejszych Echo Dot i Echo Show, czyli mini hybryda do nieco innych celów. Moduł, który postawimy przy łóżku. Może zastąpić większe Echo w tym pomieszczeniu lub je uzupełnić.

Amazon Echo Spot

Nowy Amazon Echo Spot otrzymał efektowny, okrągły wyświetlacz 2.5 cala. Wariant ten jest sporo mniejszy i ma lepiej pasować do sypialni. Design też jest ciekawy. Lekko przekrzywiona półsferyczna konstrukcja ma wygodnie przekazywać treści na ekraniku. Nowy model ma rozszerzyć możliwości w nowych warunkach, choć generalnie w przypadku większości funkcji będzie bardzo podobnie. Jest na przykład opcja video rozmów, czyli opcje znane z większego, prostokątnego Echo Show. Wewnątrz jest mini głośniczek, ale wyjście line-out umożliwi podpięcie modułu do lepszego głośnika. Można to też zrobić przez Bluetooth.

Możliwe, że pozwoli to wtedy na efektowniejsze budzenie. Budzik będą nas też karty na ekranie, czyli coś na wzór treści wizualnych oraz powiadomień jak w normalnym Show. Okrągła tarcza pozwoli na wgrywanie tarczek jak w smart zegarkach, choć na początku nie z aż takim wyborem. Echo Spot będzie w tej formie wizualnie przypominało zegar na szafkę. Podczas użytkowania wyświetlacz pokaże wiele informacji, np. okładki albumów, panel sterowania do kontroli odtwarzacza, informacje pogodowe i wiele innych. Głosowo wybierzemy utwór, któremu Amazon doda podczas gry teksty. Jeśli wszystko będzie współpracowało z innymi elementami smart domu, a tych w sieci Amazon przez Echo jest już bardzo dużo, to można na niewielkim ekranie podejrzeć obraz z kamerek.

Amazon Echo Spot

Naturalnie, użyjemy też Alexy do praktycznie wszystkiego co dostępne jest przez Amazon Echo. Echo Spot to integralna część platformy Amazona, więc powinniśmy otrzymać te same funkcje. Producent wycenił Echo Spot na niecałe 130 dolarów (o 100 mniej od Echo Show). Na razie będzie dostępny tylko na rynku amerykańskim, natomiast w krajach europejskich pojawi się w przyszłym roku (mowa o Wielkiej Brytanii i Niemczech). Ciekawe kiedy sprzęt (którykolwiek z rodziny Echo) trafi do Polski? Kiedy rozpozna język polski? BTW: Amazon Echo Spot przypomina mi nieco Essential Ambient.

źródło: Amazon.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Comments (2)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *