Amazfit Health Watch – zegarek z EKG

12 Cze 2019

Muszę przyznać, że trzy nowe premiery wearables od Huami robią wrażenie. Widać, że chińska marka rozwija rodzinę naręcznych urządzeń z serii Amazfit z pomysłem. Oferta modeli jest zróżnicowana i stara się dostarczyć nieco odmienne wyrobu. Nowy Verge 2 to flagowiec z sekcji sportowej, natomiast Health Watch ma skupiać się bardziej na zdrowiu i to w budżetowym progu cenowym. Naręczny EKG będzie tu chyba dostępny jako najprzystępniejszy cenowo na rynku.

Huami Amazfit Health Watch EKG

Amazfit Health Watch – EKG

Zaczynam od razu właśnie od elektrokardiogramu w smartwatchu, gdyż jest to funkcja wyróżniająca gadżet. W sprzedaży mamy już kilka zegarków z EKG, ale wciąż jest to moduł rzadki i pewnie z tej uwagi wyroby z nim są droższe. Amazfit Health Watch chce zaproponować go w budżetowym wydaniu. Przypomnę, że Amazfit Verge 2 z EKG jest tylko w specjalnej edycji, natomiast Amazfit Health Watch ma posiadać ten moduł w standardzie. Nie każdy potrzebuje bardziej zaawansowanego zegarka, a może potrzebować śledzić pracę serca z EKG. Wtedy może zainteresować się Health Watchem.

Najnowszy Health Watch to w zasadzie Amafit BIP uzupełniony o EKG. Czy następca? Teoretycznie jego rozbudowana edycja z bardziej adekwatną nazwą. Kwadratowy ekranik 176 x 176 znów ma 1.28 cala przekątnej. Koperta ma identyczny wygląd. Otrzymała certyfikat szczelności z odpornością 3 ATM. Pomiary pracy serca mają być wykonywane podobnymi do konkurencji narzędziami, ale wspieranymi specjalnym chipem Huangshan No.1 z AI. To on zajmie się przetwarzaniem odczytów, by wykrywać arytmię, np. migotanie przedsionków. To dokładnie ta sama funkcjonalność, co w nowym Verge’u. Dane mają być zbierane co minutę i zapisywane w pamięci przez tydzień. Ma to umożliwić ocenę sytuacji stanu zdrowotnego użytkownika. Ciągłe zapisy umożliwią wyciąganie wniosków.

Huami Amazfit Health Watch EKG

Zaletą BIP był bardzo długi czas pracy na jednym ładowaniu i w kolejnej generacji ma być podobnie. Bateria 200 mAh powinna wytrzymać nawet tydzień pracy. To trochę krócej niż kilkanaście dni u poprzednika, ale większy zakres funkcji swoje robi. Zegarek posiada też wbudowane funkcje fitness, by połączyć dane z EKG z pomiarami aktywności. Ta korelacja ma znaczenie dla lepszej oceny sytuacji organizmu. Czujniki ruchu mają wykrywać też upadki (funkcja dla seniora). Na urządzeniu pojawi się opcja SOS, by łatwiej było powiadomić rodzinę o sytuacji. Myślę, że system ten będzie powiązany również z wykrywaniem nietypowej pracy serca.

Huami Amazfit Health Watch z EKG ma kosztować 699 juanów, czyli nie powinien przekroczyć 400 zł w przeliczeniu na naszą walutę. To więcej od modelu BIP, ale mamy zdecydowanie ciekawszą specyfikację oraz możliwości i obudowę wykonaną z lepszej jakości materiałów. Na razie premiera jest przewidziana głównie na rynek chiński, ale zwykle Amazfity trafiają też do Europy. Kiedy to nastąpi? Nie sprecyzowano, zwłaszcza, że producent musi pewnie uzyskać na Starym Kontynencie wymagane zezwolenia.

źródło: Amazfit.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *