Adobe ze skanerem w mobilnym Acrobat Reader

18 Lis 2016

Gdy kilka dni temu pisałem na blogu o nowej apce Google do skanowania zdjęć, zauważyłem, że skanery w formie programu na smartfon nie są niczym nowym. Aparatem telefonu można wykonać zdjęcia dokumentów i szybko je zarchiwizować do cyfrowego formatu. Narzędzie uwzględniają często poprawki jakości i czytelności prac. Adobe wprowadza takowy system w swoim mobilnym Acrobat Readerze na Android oraz iPhone’a, czyli integruje opcje skanowania wewnątrz aplikacji.

Adobe scaner

Oprogramowanie Adobe skupia się na dokumentach i właśnie dla nich udostępnia nowe możliwości. W stosunkowo szybki sposób cyfryzacji poddamy wizytówki, rachunki, faktury, umowy, czy nawet zapiski na firmowych tablicach (np. w trakcie zebrań). Naturalnie wszystko możemy zapisać w formacie PDF. Będzie to pierwsza aplikacja firmy z takim rozwiązaniem. Wykorzystane zostaną technologie Adobe Sensei, czyli platformy z uczeniem maszynowym, która potrafi zautomatyzować detekcję krawędzi i przemianę zdjęcia w plik przypominający skan.

Jest tu korekcja perspektywy i wyostrzanie tekstu. Część funkcji powinniśmy znać z konkurencyjnych aplikacji do skanowania smartfonem. W przypadku Adobe Acrobat Reader najważniejsza jest integracja z całym systemem. Umożliwi to nanoszenie poprawek i zapisków, czy na przykład swojego podpisu na ekranie smartfona/tabletu. Taką możliwości Adobe wprowadziło całkiem niedawno. Warto zauważyć, że skanowanie jest opcję bezpłatną, a to cieszy! Do tego powiązaną z wieloma chmurami. Z bezpośrednich rywali poleciłbym jeszcze Office Lens od Microsoftu, czy Evernote Scannable.

źródło: Adobe

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *