Już w kwietniu wiadomo było, że Acer także wkroczy na rynek ubieralnych technologii. Segment ten jest łakomym kąskiem dla wszystkich producentów elektroniki i niemal każda znana marka (a nawet te mniej znane), chce przygotować swoja propozycję trackera fitness. Biorą się za to producenci mający bogatą ofertę urządzeń, gdyż naręczny gadżet poszerza możliwości i funkcje ekosystemu. Acer Liquid Leap to przedstawiciel typowej sekcji noszonego sprzętu do treningu. Przypomina z wyglądu kilka innych modeli konkurencji, ale ciężko jest w tym elemencie zaproponować coś innowacyjnego.

Właściwie nie ma żadnych niespodzianek. Tradycyjna forma na rękę z niewielkim ekranikiem, zestaw czujników i wsparcie aplikacji mobilnej na smartfon. W tym wypadku jest oczywiście także kompatybilność z modelami tajwańskiej firmy. Zdjęcia produktu pojawiły się jako pierwsze oficjalne zapowiedzi przez zbliżającymi się targami Computex 2014. Opaska/bransoletka na rękę będzie monitorowała kroki, przebyty dystans, spalone kalorie, czy cykle wypoczynku podczas snu. Będzie sprzętem do noszenia na co dzień, nie męcząc ręki. Przypomnijmy problemy Fitbit, u którego okazało się, że materiał podrażnia skórę (nastąpiła masowa ich wymiana i lekko ucierpiał wizerunek).

Liquid Leap będzie analizował dane przez 24 godziny na dobę. To oczywiście zwiększy jakość mierzonych danych i zachowa ciągłość pomiarów. Jest on przede wszystkim dodatkiem dla aktywnych, ale nie tylko ta jedna funkcja będzie jego zaletą. Jak każdy smart watch (można go zakwalifikować również do rodzaju inteligentnego zegarka) powiadomi użytkownika o nadchodzących połączeniach lub smsach. Niewielki, calowy ekranik z dotykowym ekranikiem nie pozwoli na wiele, ale symbole notyfikacji i informacje na temat treningu się zmieszczą. Te będą raczej małym uzupełnieniem jako kompan smartfona.

Dużo przydatniejsze będzie sterowanie mediami z telefonu. Mam tutaj na myśli odtwarzacz muzyczny i naszą bibliotekę utworów. Wychodząc na trening biegowy chętnie sięgamy po słuchawki na uszy, a nawigacja wprost z nadgarstka ułatwia zarządzanie plikami. Będą to podstawowe komendy – przełączanie kawałków, wstrzymywanie muzyki itp. Komunikacja odbywa się przez bezprzewodowe łącze Bluetooth w wersji 4.0. Ta generacja połączenia to standard Low Energy, więc Luiquid Leap podziała nawet 5-7 dni. Bransoletka jest do tego wodoszczelna (certyfikat IPX7).

Bransoletka Liquid Leap obok smartfona Acer Liquid Jade (ekran 5 cali)

Acer postarał się też o różne warianty kolorystyczne swojego nowego gadżetu. Tracker ma być dostępny w trzecim kwartale roku w krajach rozwijających się (bardzo ogólne określenie rynku zbytu). Oceniając model trzeba jasno powiedzieć, że jest to wersja o raczej bardzo podstawowych możliwościach porównując do wielu konkurentów.

źródło: Acer.com