balluga

Inteligentne łóżka oceniałem już na blogu nie raz. Mebli w wersji smart będzie przybywać i będą podążać za trendami innego smart wyposażenia dla domu. Czego można oczekiwać od inteligentnego łóżka? To trudne pytanie, gdyż nie wiemy jeszcze co dokładnie oferują takie urządzenia i gdzie są granicę lub jaki mają potencjał. Projekty, które na stronie już prezentowałem skupiały się na kilka rzeczach, ale zawsze dominującą była zwiększona jakość wypoczynku i komfort. Te dwie rzeczy są dla nas najistotniejsze i to nimi będziemy kierować się przy zakupie zwykłego łóżka, jak i tego inteligentnego.

Model Balluga, który aktualnie bierze udział w kampanii na Kickstarterze, będzie starał się dostarczyć właśnie te dwie cechy: wygodę i poprawę snu. Jedno z drugim się łączy, więc korzyść jest wspólna. Zawsze jest tak, że im materac wygodniejszy, tym i sam wypoczynek na nim bardziej komfortowy. Od lat producenci łóżek i materaców starają się zaoferować jak najwygodniejsze wyroby. Część z nich idzie nieco dalej i wdraża rozwiązania inteligentne, czyli wspierane nowymi technologiami i współpracą ze smartfonem.

balluga bed

Ten jest głównie panelem obsługi, czyli ważną częścią zestawu. Materac naszpikowano sensorami, a te mają oceniać nacisk naszego ciała podczas odpoczynku i dostosowywać miękkość na życzenie. Odpowiednie wypełnienie powietrzem od środka ma wyregulować powierzchnię pod indywidualne potrzeby. Sporo ustawień można dobrać wprost z aplikacji mobilnej na iOS lub Androida. Pośród opcji znajdą się nawet funkcje klimatyzowania podłoża, czy system masażu. Łóżko jest tak inteligentne, że zwalczy nawet chrapanie (te jest zależne od ułożenia ciała, więc rozpoznanie problemu skoryguje układ i zniweluje problem). Taki bajer już na blogu przedstawiałem. Tutaj jest w komplecie. Kompleksowo.

Podejrzewam, że jest to obecnie najinteligentniejsze z łóżek, które niestety nie będzie oczywiście tanie. Pojedyncze wyceniono na 1650, a podwójne na 1950$. Kampania już zebrała potrzebne środki, więc projekt za kilka miesięcy trafi do sprzedaży. Doczytałem jeszcze, że wszystkie dane witalne podczas snu mogą być przesyłane do aplikacji analizujących sen, a producent obiecuje też współpracę z Internetem Rzeczy, czyli elementami smart home: termostatami, oświetleniem itd.

źródło: Kickstarter