EdgeGear Shift Apple Watch

Rynek ubieralnych technologii rozwija się w bardzo szybkim tempie, a to sprawia, że wraz z nim ewoluują akcesoria dla noszonych gadżętów. Najczęściej spotykamy modele w formacie zegarkowym, czyli na nadgarstek. To zdecydowana większość modeli. Zarówno smartwatche, jak i opaski fitness, mają podobny styl, a jedne i drugie zyskują cechy hybrydowe. Są sportowe gadżety z funkcjami powiadomień, są i inteligentne zegarki z czujnikami aktywności. To sprawia, że już niemal każdy model pozwala na wykorzystanie funkcji analizy ruchu.

Na zegarek spojrzymy wygodniej niż na dane ze smartfona. Stąd ubieralne wynalazki są o wiele bardziej komfortowe dla sportowców. Okazuje się, że naręczny format wcale nie jest jeszcze tym najdoskonalszym. Przykładowo, Microsoft w swoich Bandach proponował ekranik w opcji od wewnętrznej strony nadgarstka. Producent EdgeGear Shift twierdzi, że to jeszcze nie jest najlepszy sposób dostarczenia niewielkiego ekranu. Ich mocowanie jest nietypowe i bardzo oryginalne. Trzeba też przyznać, że wydaje się bliskie perfekcji.

EdgeGear Shift Garmin

EdgeGear Shift

Chodzi, przede wszystkim, o kąt dostępu do treści. EdgeGear Shift przesuwa kopertę zegarka w okolicę kciuka i łapie sprzęcik wokół dłoni + nadgarstka. Mocowanie jest solidne i gadżet nam nie wypadnie. Powiem nawet, że podczas któregoś z treningów główkowałem nad podobnym rozwiązaniem. Projekt jest do tego bardzo uniwersalny. Producent nie ogranicza się do jednego modelu i chce zaoferować model dla wielu znanych urządzeń: Apple Watcha, Samsunga Gear S2, zegarków z Android Wear, Pebble, Garminów, Suunto i wielu innych. Zadziała ze smartwatchami, ale i zegarkami sportowymi.

Autorzy twierdzą też, że założenie takiego bajeru wcale nie trwa dłużej niż ubranie normalnego paska. Zaprojektowano go dla biegaczy, ale i amatorów siłowni, rowerzystów, a nawet kierowców samochodó (którym podobno użycie zegarków będzie zabraniane z uwagi na gorszy wpływ niż telefonów – może taki format to zmieni?). Konstrukcja jest dodatkowo odporna na warunki atmosferyczne i o 40-50% lżejsza niż tradycyjny pasek. Pod koniec miesiąca EdgeGear Shift ma pojawić się na Kickstarterze. Wyceniono go na ok. 40$. Jeśli zbiórka funduszy się powiedzie, to mocowanie ma trafić na rynek w okolicach stycznia 2016 (dla klientów crowdfundingu), natomiast finalny wyrób w marcu.


źródło: getedgegear.com, Kickstarter