Elektroniczny papieros podaje niewielkie porcje nikotyny metodą inhalacji, nie jak tradycyjny, tytoniowy odpowiednik. E-papierosy są  nieco zdrowsze i tańsze. Stają się do tego bardzo popularne. Nic więc dziwnego, że powstają warianty komunikujące się z aplikacją mobilną na smartfon. Przykłady znajdziecie na moim blogu (m.in. w powiązanych wpisach). Na stronach Indiegogo pojawiła się kampania kolejnego modelu, ale składającego się z odrębnego modułu, który podłączymy do posiadanego już „sprzętu”. Nie kupujemy więc całkowicie nowego urządzenia, a tańszy element o podobnych funkcjach.

MyVaps sprytnie podszedł do tematu, gdyż ograniczył konieczność wymiany całości. Niewielka część powinna pasować do większości elektronicznych cigaretów. Komunikacja ze smartfonem ma pomóc nam kontrolować użytkowanie gadżetu, czyli analizowanie tzw. „buchów”. Wszystkie przyzwyczajenia w korzystaniu z elektronicznego papierosa będą do wglądu na wyświetlaczu telefonu. Fragment MyVaps będzie umieszczany między baterią a rozpylaczem. Wykorzystuje eGo i standard 510, by współpracować z jak największą liczbą marek e-papierosów na rynku.

Producent przygotował kilka wersji MyVaps – m.in. w stylu klasycznym lub wersji fajki. Łączy się z bateryjką elektronicznego papierosa, więc nie wymaga ładowania. Aplikację zaprojektowano dla systemów iOS oraz Android. Pozwoli ona na obserwowanie nawyków, ale i kontrolowanie prób rzucania palenia (e-papierosy często pomagają w rzuceniu palenia tradycyjnych „fajek”). Wszystko oczywiście w czasie rzeczywistym pojawia się na wyświetlaczu smartfona – program pokazuje jak dużo i jak często wdychamy nikotynę, łącznie z liczbą „wypalonych” papierosów.

Telefon z aplikacją ma posiadać również tryb ekspercki. Ma on wyświetlić bardziej szczegółowe dane na temat elektroniki: napięcia, prądu i rezystancji. Autorzy wbudowali też kilka przyjaznych programów do wyjścia z uzależnień. Mają pomóc w różny sposób, bardziej lub mniej inwazyjny. Jeśli kampania się uda i osiągnięty zostanie wymagany próg zbiórki funduszy, to MyVaps trafi do wysyłki w grudniu tego roku. Ceny znajdziecie na stronie projektu.

źródło: Indiegogo