Leap Motion to niewielki czujnik rozpoznający gesty naszych rąk. Gadżet powstał głównie do obsługi monitora poprzez umieszczenie sprzętu pod ekranem, ale zaczynają pojawiać się kolejne ciekawe rozwiązania wykorzystujące jego możliwości. Interesującym projektem jest Leap Reader, ubieralny produkt dekodujący język migowy na tekst i wyświetlający go na załączonym ekranie noszonym na szyi. W ten sposób możliwe będzie łatwiejsze porozumiewanie się z osobami głuchoniemymi. Translator ma działać w czasie rzeczywistym, a przystawka korzystać z modułu Leap Motion umieszczonego z tyłu obudowy.

Obecnie powszechnie używane są z powodzeniem translatory językowe z aplikacją Google Tłumacz na czele. Ułatwiają komunikację, a na ich podstawie powstają różnego rodzaju wynalazki tłumaczące języki – np. Sigmo. Tekst, a nawet głos można już przetłumaczyć lub przenieść w formie tekstu na ekran, a co z językiem ciała? Ruchy rąk, a raczej pewne gesty są przecież odczytywane już przez sensory, m.in. popularny gadżet Leap Motion. Kilku portugalskich designerów zaprojektowało urządzenie wykorzystujące tą zabawkę do pomocy w tłumaczeniach języka migowego.

Projekt Catariny Araujo oraz Sofii Santos został nazwany Leap Reader i pojawił się na stronie typu crowdfunding Cargocollective gdzie poszukiwane jest wsparcie finansowe dla produktu o bardzo praktycznych i pomocnych funkcjach dla obu stron porozumiewania się. Wierzę, że osiągnie wymagany próg finansowy, który pozwoli mu pojawić się na rynku.

 źródło: cargocollective.com via ubergizmo.com