Wsparcie dla Windows Phone 8 i 7.8 do drugiej połowy 2014 r.

18 Mar 2013

Microsoft zawsze się ociągał z informacjami na temat informacji o update’ach mobilnej wersji Windows Phone. Tym razem na stronie giganta z Redmond możemy zauważyć tabelkę z potwierdzeniem dat wsparcia dla systemów z numerkiem 7.8 oraz najnowszym obecnie 8. Każdy z nich otrzyma 18 miesięczny okres wsparcia, oczywiście wliczając już miesiące, które minęły. Wynika z tego, że techniczna pomoc i aktualizacje, będą pojawiać się jeszcze do, mniej więcej, drugiej połowy 2014 roku.

Wsparcie zostanie wycofane najpierw dla wersji WP 8, która jest młodszą edycją mobilnego systemu Microsoftu, data zakończenia przypadnie na 8 lipca 2014 r., natomiast WP 7.8 „pożyje” troszkę dłużej, gdyż do 9 września (choć jest w hierarchii niżej). Ci z was, którzy zakupili urządzenia wyposażone w te systemy, chronione dwuletnią gwarancją, powinni mieć możliwość korzystania z całego tego okresu, mimo powyższych dat, jednak po wyznaczonych terminach nie będzie można spodziewać się jakichkolwiek łatek czy aktualizacji z nowymi funkcjonalnościami dla tych wersji Windows Phone.

Microsoft pracuje nad nową generacją mobilnego Windowsa, tym razem poinformował swoich użytkowników wcześniej, gdyż negatywnie przyjęli brak możliwości upgrade’u OS z 7.8 do 8. Wydaje się być pewnym, że najnowszy system pojawi się przed końcem wygaśnięcia „dat ważności” swoich prekursorów. Microsoft prowadzi obecnie 18 miesieczne wsparcie dla każdej znaczącej aktualizacji swojego systemu, myślę, że tak też będzie z kolejnymi ważniejszymi update’ami, które ujrzą światło dzienne w najbliższym czasie.

źródło: support.microsoft.com via engadget.com; źródła grafik: windowsphone.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Comment (1)

  1. Apropos tematu to jestem bardzo ciekaw kiedy Orange zrobi update windowsa 7.5 do wersji 7.8 w lumiach 800. Ile można czekać, w innych krajach już od dawna to mają…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *