Windows Phone 8 w rozdzielczości 1080p

10 Kwi 2013

Obecne flagowce smartfonów wielu marek, zwłaszcza na Androidzie, posiadają już wsparcie dla wysokiej rozdzielczości Full HD. Jakość 1080p, choć na małych ekranach, przyciąga klientów. Te małe ekrany są oczywiście jednymi z większych w klasie mobilnych urządzeń i osiągają często ponad 5-cali. Windows Phone to platforma, która wraz z wejściem wersji nr 8, umożliwiała wyświetlanie obrazu w trzech rozdzielczościach: WVGA, WXGA oraz 720p (rozdzielczości na grafice poniżej):

 

Według portalu The Verge nowe aktualizacje dla Windows Phone 8 mają umożliwić wyświetlanie obrazu w jakości 1080p! Najnowsze smartfony z platformą WP8 będą mogły być wyposażane w większe ekrany. Microsoft wydając nowy update da taką możliwość producentom telefonów, a fanom dostęp do jeszcze lepszej jakości. Full HD ma pojawić się m.in. na nowych Lumiach już pod koniec roku. Wcześniej, w okolicach jesieni, pojawią się pierwsze oficjalne prezentacje. Wraz z obslugą większej rozdzielczości, należy spodziewać się wyposażenia smartfonów w lepsze procesory, które utrzymają taką grafikę.

Mówi się również o wsparciu procesorów ARM od Qualcomm w nowych smartfonach z Windows Phone 8 – tj. cztero-rdzeniowych wersjach.

Obecne rozdzielczości na Windows Phone 8. fot.:msdn.microsoft.com

źródła grafik: msdn.microsoft.com, źródło informacji: theverge.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *