VR Sports Challenge dla kontrolera Oculus Touch

22 Lis 2016

VR Sports Challenge

Kontrolery ruchu dla gogli VR to bardzo istotne usprawnienie działania i zwiększenie interakcji z wirtualnym środowiskiem. HTC Vive oferuje już sterowanie rękami od wielu miesięcy, natomiast Oculus Rift dopiero wprowadza Oculus Touch oraz kompatybilne z nim tytułu. To właśnie gry i programy wykorzystujące kontrolę dłońmi nadają kompletowi sens. Oculus nadrabia zaległości i zaczyna kusić konkretnymi aplikacjami. Jedną z pierwszych gier wykorzystujących analizę ruchu ręki przez Touch będzie VR Sports Challenge, czyli zestaw dla miłośników ruchu.

VR Sports Challenge przypomina mi trochę Wii Sport Resort, który był jednym z popularniejszych tytułów dla kontrolerów Wii MotionPlus dla konsoli Nintendo Wii (na PlayStation Move też znajdziemy podobny tytuł). Casualowi gracze bardzo lubią takie mini gry. Są ekstra zestawem podczas imprez i spotkań. Dyscypliny sportowe są najczęściej symulowane przez jakichkolwiek developerów gier na dowolne platformy, więc i VR takowe otrzymuje. Mimo ograniczonego pola manewru, gogle + kontroler można wykorzystać w dosyć fajny sposób.

VR Sports Challenge

Jest wiele sportów, którym można zaoferować wirtualną zabawę, a już dawno temu pokazał to właśnie Wii Sport Resort (u mnie jest w użytku do dziś, zwłaszcza, gdy przychodzą znajomi). VR Sports Challenge to lekko arcadowa zabawa, ale oddająca grę z perspektywy pierwszej osoby. Możemy łapać, rzucać, bronić, chwyta, podawać itd. Jest koszykówka, hockey, football amerykański, baseball – czyli te najpopularniejsze. W hockeyu znajdziemy i boks 😉 Wszystkie z propozycji przypominają raczej mini gierki, ale pozwalają wczuć się w rolę.

Gracz odczuję stacjonarność, ale iluzja udziału w grze jest ciekawa. Jakoś trzeba było ominąć ograniczenia obecnego VR.

źródło: oculus.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *