Maxthon Cloud Browser dla smartfonów z Windows Phone

21 Paź 2013

Jeśli z jakiegoś powodu nie pasuje ci wbudowana w Windows Phone przeglądarka Internet Explorer, to od dziś jest możliwość skorzystania z alternatywnego rozwiązania jakim jest Maxthon. Całkiem przyjemny chiński produkt oparty w dużej mierze na pracy w chmurze i synchronizacji wielu elementów trafił właśnie do Windows Phone store. O przeglądarce pisałem już  przy okazji dodania polskiego języka dla urządzeń mobilnych z iOS. Mobilny web browser pojawił się już na wspomnianą platformę Apple oraz Androida. Kolejnym systemem w ofercie Maxthona są mobilne okienka Microsoftu, które zaczynają być zauważane przez developerów.

Maxthon wykorzystuje teraz możliwości Windows Phone i został przygotowany w specjalnej wersji na smartfony z tym mobilnym systemem, dołączając do grona urządzeń, które mogą uczestniczyć w programie synchronizacji zakładek online w chmurze. Maxthon Cloud Browser wykorzystuje kilka typowych dla WP funkcji, m.in. Quick Access poprzez kafelki na żywo w menu głównym. Jest też pole adresowe w formie wyskakujących pop-up i optymalizacja działania pod kątem Windows Phone. Dodano również komfortowy system nawigacji – przesuwanie kart gestami, wykorzystując wygodę dotykowych możliwości ekranu. Warto przetestować samemu, zwłaszcza przy wykorzystaniu chmurowych funkcji z desktopowej przeglądarki.

źródło: maxthon.com, Windows Phone store via engadget.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *