Gogle VR przystosowane do Windows 10

26 Paź 2016

Microsoft obiecywał, że Windows 10 ma działać na możliwie wielu platformach i te w AR, ale i VR nie będą wyjątkiem. Dzisiejszy event poświęcono platformie oraz nowym urządzeniom, które przystosowano do współpracy z systemem. O HoloLens już wiemy od dawna, a firma z Redmond nie chciała i nie mogła ograniczać się wyłącznie do Augmented Reality. Gogle AR są ekstra, ale na razie króluje Virtual Reality. W związku z tym przyszłoroczna aktualizacja Creators Update ma uwzględnić w środowisku 3D headsety VR.

Windows 10 VR

Na prezentacji zademonstrowano HoloTour i software w użyciu na goglach Augmented Reality, ale i tych Virtual Reality. Od razu pojawiła się informacja, że w 2017 roku pojawią się specjalne modele od kilku partnerujących Microsoftowi producentów elektroniki. HP, Dell, Lenovo, Asus i Acer wprowadzą na rynek gogle VR dla Windows 10. Oczywiście wyposażonych w odpowiedni zestaw czujników do rozpoznawania ruchu w przestrzeni. Mamy uzyskać dostęp do narzędzi i ulubionych programów w sferycznym wydaniu, a całość ma nie wymagać skomplikowanych ustawień, czy wyposażenia do pokoju.

Do tego cena ma być przystępna, przynajmniej jeśli porównać do obecnego cennika topowych gogli. 299$ to cena do zaakceptowania (coś pomiędzy adapterami do smartfonów, a drogimi goglami). Zakładam, że gra w 360-stopniach będzie tu dostępna. Urządzenia mają funkcjonować na tym samym oprogramowaniu co HoloLens, a to oznacza, że Microsoft wchodzi do sekcji VR na poważnie (a nie tylko AR). Do premiery aktualizacji Creators Update jeszcze kilka miesięcy, więc spodziewajmy się kolejnych informacji już wkrótce. Na razie pokazano krótkie video i kilka funkcji planowanych na start.

Windows 10 VR

Mamy tworzyć własną przestrzeń, która będzie wielowymiarowym desktopem dla treści. Każdy będzie mógł ją modelować po swojemu, a przypominać ma to wirtualne pulpity w 3D, które rozszerzą nam pole do pracy i zabawy. Celem jest przeniesienie systemu do trójwymiarowego środowiska VR, czyli dostosowanie do nadchodzących zmian. Na wydarzeniu Microsoftu obiecano, że Windows 10 będzie działał w AR, VR, ale i MR (mixed reality.

źródło: Microsoft

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *