Zmienisz kolor Sneakersów prosto z aplikacji mobilnej

9 Lip 2015

Ubieralne technologie w ostatnim czasie nieco przyspieszyły. Powstaje sporo rozwiązań, ale przeważnie w formie noszonej elektroniki. Co pewien czas widzimy jednak rozwiązania, które z ubiorem mają więcej wspólnego. Chodzi o inteligentną odzież. Ten dział na moim blogu też ma już sporo wpisów. Nawet same buty mają w nim z kilkanaście artykułów.  Większość w formie integracji butów z czujnikami, ale każdy dobrze wie, że najwięcej odzież zyskuje, gdy zaproponuje coś więcej, a konkretnie coś związanego bardziej z modą i wyglądem. O szpilkach, którym można dobrać wzór przez e-tuszowe panele już pisałem. Teraz czas na Sneakersy zmieniające kolor.

Shift Sneakers to prawdopodobnie pierwsze na świecie buty, którym można zmienić kolor wprost z aplikacji mobilnej na smartfon. Kiedyś takie modele będą codziennością. Na razie musimy zadowolić się nową kampanią od +rehabstudio. Pokazali oni model, którego wizja przedstawia nam wizję przyszłości. Już nieodległej! Najbardziej zachwyceni będą pewnie designerzy i projektanci mody. To oni coraz częściej wprowadzają na wybiegi ubieralne gadżety, a już takie elementy aż proszą się o prezentację. Czarne Sneakersy są nudne. Niektórzy kupują kilka modeli, by w zależności od sytuacji nosić różne kolory. Niebawem trochę oszczędzimy, bo wystarczyć ma nam jedna para butów. Do tej pory w aplikacji można było co najwyżej zamówić wybrany kolor butów. Za pewien czas będziemy to robić w czasie rzeczywistym.

Najważniejsza w butach jest możliwość dopasowania ich do reszty garderoby. Nie o tym marzą wszystkie panie? 😉 Buty mają wykorzystywać diody LED i odpowiednie materiały ze specjalnymi nićmi przewodzącymi energię. Materiały te są wciąż w fazie prototypowej i są dopracowywane, ale wkrótce będą gotowe. My w przyszłości mamy tylko wyjąć z kieszeni smartfon, wybrać fragment buta i dobrać mu barwę z dostępnej palety kolorów. To już fajny bajer, ale projekt zakłada jeszcze kilka innych nietypowych funkcji. Firma proponuje tryb selfie, czyli zautomatyzowanie ustawień kolorów pod zdjęcie, tj. naszego aktualnego ubioru. Opcja do biegania (Running Pack) wskazująca nasze tempo, czy do jazdy na rowerze, poprawiająca naszą widoczność. Ciekawe kiedy takie Sneakersy trafią na rynek?


źródło: RehabStudio, Shift Sneakers via uncova.com

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *