Zegarki Garmina z ochroną Beacon od Strava

11 Lis 2016

Latem Strava wprowadziła rozwiązanie Beacon, czyli rodzaj lokalizowania długodystansowych biegaczy. Chodziło głownie o to by mieć na nich oko w celach bezpieczeństwa. Projekt zakładał, że znajomi i rodzina powinni mieć opcję awaryjnej obserwacji sportowca, co ma zwiększyć poczucie spokoju o ich życie. Wychodząc na indywidualny trening, podczas biegu mogą stać się różne nieprzewidziane sytuacje i warto informować o swoich eskapadach. Opcja premium w aplikacji Strava jest zatem monitoringiem użytkownika w czasie rzeczywistym.

Strava Beacon Garmin

Za naszą zgodą wybrane osoby mają podgląd w naszą aktualną pozycję i uczestniczą w tym smartfony z systemem iOS lub Androidem. Najnowszym uzupełnieniem systemu Strava Premium będzie teraz identyczna opcja, ale bezpośrednio przez zegarek marki Garmin. Funkcja Beacon zsynchronizuje się z garminowskim LiveTrack, więc trzy osoby z naszej listy kontaktów otrzyma informacje o naszej lokalizacji w trakcie treningu. Oczywiście oprócz biegaczy z tego zasobu skorzystają też wędrowcy i rowerzyści, których Strava w swoich aplikacjach do analizy ruchu również uwzględnia.

Istotnymi wiadomościami na temat tego trybu analizy jest kompatybilność z modelami sportowych zegarków Garmina oraz dostępem do monitoringu. Z Beacona skorzystają posiadacze zegarków: Fenix 3, Edge Explore 820, Forerunner 230, 235, 630 i 735XT oraz nawigacji z licznikami Edge 520, 820 i 1000. Obserwatorzy nie muszą posiadać profilu premium w apce Strava, dzięki czemu nie zmusimy ich do płatnej wersji, a umożliwimy śledzenie przez powiadomienie z linkiem do mapki. W programie Beacon możemy też opcjonalnie uczestniczyć w analizie bezpiecznych tras, wysyłając odczyty do otwartego planera Strava.

źródło: Strava

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *