Zauszny Snore Circle przeciwko chrapaniu

5 Wrz 2016

Rynek pokazał już kilka smart rozwiązań do walki z chrapaniem. Problemu nie tylko dokuczającemu innym domownikom, ale i mającym wpływ na nasze zdrowie. Już nawet nie chcę pisać po raz kolejny w czym rzeczy, ale wypada krótko przypomnieć. Chrapanie to sytuacja, w której powietrze ma utrudnioną drogę do płuc i choć nie zagraża bezpośrednio życiu to może wpływać na jego jakość (problemy zdrowotne). Dlatego od lat różnego rodzaju wynalazki próbują chrapanie pokonać lub chociaż zniwelować. Na Indiegogo pojawił się kolejny projekt. Tym razem zausznego mechanizmu, mającego walczyć z problemem chrapania.

Snore Circle

Jeśli należycie do grona ok. 30% osób cierpiących na chrapanie to Snore Circle jest modelem do rozważenia. Moduł przypomina zestaw słuchawkowy i umieszczamy go za uchem. Ubieralny gadżet ma specjalne zadanie. Został wyposażony w nasłuchujące czujniki, dzięki którym urządzenie reaguje na chrapanie i aktywuje lekkie wybudzanie poprzez delikatne wibracje. Ma w ten sposób wpływać na organizm i nie tylko nakłaniać do zmiany pozycji (to właśnie ona bardzo często powoduje zacisk). Udrożniony zostanie przepływ powietrza i chrapanie zniwelowane.

Nurtować może jedynie format gadżetu. Nie jestem pewien czy zastosowany moduł będzie wygodny do spania, ale według firmy go projektującej, taki kształt i umiejscowienie jest konieczne. Chodzi o najlepszy sposób dotarcia wibracjami. Wędrują przez czaskę do nerwu błędnika i tak go stymulują, by osiągnąć wyznaczony cel. Wszystko zostało opracowane w odpowiedni sposób i ma nas nie wybudzać ze snu, ale wpływać na problem. Według opisu i specyfikacji Snore Circle działa na rozluźnienie mięśni gardła/krtani i ułatwia przepływ powietrza.

Snore Circle

Snore Circle ma działać na jednym ładowaniu przez dwie noce, a wpływ na akumulatorek ma pewnie łączność Bluetooth, która potrzebna jest do przekazywania odczytów do dedykowanej aplikacji mobilnej. Nie jest może niezbędna, ale w smartfonie będzie można odczytać sytuację i przejrzeć występujące problemy. Zwizualizujemy monitoring na grafach i przeanalizujemy wypoczynek. Najistotniejsze będzie zobrazowanie walki z chrapaniem. Na wykresach sprawdzimy częstotliwość występowania problemu i działanie gadżetu w konkretnych porach nocy.

Obecnie system Snore Circle poszukuje wsparcia w kampanii na Indiegogo, gdzie moduł można zamówić w przedsprzedaży sporo taniej. Finalna cena ma wynieść ok. 130$. Prototyp ma już swoją trzecią postać, a jest przygotowywany od 2012 roku. W powiązanych na dole wpisach dałem kilka konkurencyjnych produktów do walki z chrapaniem.

źródło: Indiegogo

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *