XOO Belt – energia do smartfona z paska do spodni

19 Lis 2014

Ubieralne technologie to ostatnio gorące określenie. Powstaje mnóstwo gadżetów, urządzeń i dziwnych wynalazków. Świat niebawem oszaleje na punkcie noszenia elektroniki na sobie, a nie noszenia jej w kieszeni spodni. Apropos spodni. XOO Belt to pasek do „portek”, który da nam nieco więcej niż tylko utrzymywanie spodni w pasie. Projekt z Indiegogo proponuje, by w pasku dostarczyć dodatkową energię dla mobilnych urządzeń. W klamerce zmieszczony będzie niewielki bank energii. Mam z niego korzystać w razie kończenia się zasilania w smartfonie. Sprytnie pomyślane – w końcu większość z nas pasek nosić lubi lub musi. Po co marnować miejsce w kieszeni na bank energii? Lepiej go wmontować w jakiś codzienny element ubioru.

XOO Belt ma pomieścić 2100 mAh w dodatkowym akumulatorku. Przewodzik z portem microUSB lub Lightning jest w zestawie (oczywiście umiejętnie zintegrowany) i można go podpiąć bezpośrednio do telefonu z iOS, Windows Phone lub Androidem spoczywającym w kieszeni. Należy pamiętać, że i sam bank trzeba co pewien czas uzupełniać, co może powodować pewne irytacje – chyba, że wolicie siedzieć przy porcie USB aż do naładowania banku 😉 Pasek trzeba zatem do ładowania raczej zdejmować. Można jeszcze na koniec dodać, że pasek przygotowano elegancko. Jest stylowy i praktyczny. Takie połączenie lubię.

źródło: Indiegogo

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *