Withings Home Plus – monitoring z HomeKit

24 Sty 2017

Na początku stycznia wiele firm przedstawiło swoje nowości w Las Vegas, gdzie odbywały się targi CES 2017. Withings na przykład zaprezentował nową wersję swojej inteligentnej kamerki do monitoringu wnętrza. Sprzęt nie przeszedł większych zmian, ale na tyle istotne, że zdecydowano się na dopisanie do nazwy określenia „plus”. Withings Home Plus to ta sama, bardzo fajnie zaprojektowana kamerka, ale z ważnym usprawnieniem – integracją z systemem HomeKit od Apple.

Withings Home Plus

Nie jest to pierwsza, ale jedna z pierwszych kamerek, które zdecydowały się wykorzystać połączenie z siecią smart home od Apple. Dzięki temu Withings Home zyska nowe możliwości w automatyce i współpracy z innymi urządzeniami, kompatybilnymi z „hubem” z Cupertino. Withings to też kolejna marka, która wzmocni bazę produktów HomeKit. Nowa generacja nie potrzebowała wielu zmian, ponieważ dysponowała naprawdę bardzo konkurencyjnymi parametrami, ale i tak udało się pewne rzeczy poprawić.

Brakowało na przykład aplikacji na Androida. Teraz już jest. Dodano również timelapse’y z całego dnia, ułatwiające przegląd nagrania. Dalej mamy do dyspozycji jakość 1080p, opcję live streamingu, detekcję ruchu, a nawet czujniki jakości powietrza (lotnych związków organicznych). Zdecydowanie największe korzyści płyną jednak ze wspomnianego wyżej połączenia z platformą HomeKit. Możliwość parowania z innym sprzętem, który łączy się z aplikacją Apple Home na iOS to szansa na budowanie ciekawszej automatyki w inteligentnym domu. Obecnie partnerów Apple ma już naprawdę sporo, a kolejni przybywają.

Withings Home Plus

Obserwację z wnętrza można oczywiście podejrzeć na smartfonie, ale również i telewizorze z Apple TV, czy na nadgarstku przez zegarek Apple Watch. Umożliwi to obserwację na żywo w sposób zdalny (w końcu to głównie monitoring). Te funkcje można wykorzystać też jako wirtualnej niani w pokoju dziecka. Nie zapominajmy też o obsłudze przez asystentkę Siri. Apple HomeKit daje nam do dyspozycji polecenia głosowe, więc i kamerka zyska opcję sterowania komendami (wybranych funkcji, np. regulacji diody LED w nocnym trybie dla podświetlenia efektownej podstawki). Producent może aktualizować elementy i z czasem dodawać kolejną, bardziej wartościową obsługę głosem. Nie zapominajmy o powiadomieniach na smartfon, które dotrą na nasz telefon po wykryciu ruchu, dźwięku i innych niepokojących odczytów.

Withings Home Plus ma kosztować 199$ i być dostępna jeszcze w pierwszym kwartale 2017 roku.

źródło: Withings

O mnie

Michał Sitnik

Eksploruję Internet Rzeczy, przymierzam ubieralne technologie, zamieszkuję smart dom. Blogując promuję nowoczesne rozwiązania, testuję i dzielę się wynikami. Przestrzegam i ostrzegam, ale częściej zachęcam. Gotowy na nową epokę technologiczną z kilkuletnim wyprzedzeniem. Na bieżąco z rozwiązaniami przyszłości. Nie geek!

Czytaj więcej o mnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *